Konkurs kulinarny na "Wypiek średniowieczny"

Konkurs kulinarny na "Wypiek średniowieczny"
wtorek, 15-09-2015, 14:15
Degustacja wypieków z konkursu kulinarnego "Wypiek średniowieczny" zorganizowanego przez bibliotekę w Niemczy

KONKURS KULINARNY NA "WYPIEK ŚREDNIOWIECZNY"

W ramach I Milenijnych Dni Niemczy Miejska i Gminna Biblioteka w Niemczy zorganizowała konkurs na "Wypiek średniowieczny". Do konkursu zgłoszono 5 wypieków :

- 2 chleby: chleb staropolski i chleb wiejski
- ciastka "Talarki"
- piernik
- pierogi pieczone z kaszą gryczaną i koprem
 Laureaci Konkursu na "Wypiek Średniowieczny".
Komisja konkursowa w składzie :
1. Ewa Mateusiak - Stowarzyszenie Niemcza Partnerstwo Miast
2. Wiktor Iwaniuk - Cafe - bar "Ogrodowe Smaki"
3. Tadeusz Wasiuczyński - Piekarnia - Ciastkarnia Marys s. c.
wyłoniła laureatów na najlepszy wypiek średniowieczny :
 Miejsce I - wypiek nr. 4 P. Marii Lewandowskiej
 Miejsce II - wypiek nr. 3 P. Sylwii Tomczuk i wypiek nr. 5 P. Wiesławy Dominiarczyk
 Miejsce III - wypiek nr. 1 P. Urszuli Mandziej i wypiek nr. 2. P. Joanny Szachniewicz.
 Po zakończeniu konkursu wszystkie wypieki zostały poddane degustacji. Mieszkańcy i goście I Milenijnych Dni Niemczy jednogłośnie wybierając przyznali nagrodę publiczności wypiekowi Pani Sylwii Tomczuk za piernik staropolski.
Był to pierwszy konkurs kulinarny organizowany przez niemczańską bibliotekę. Uroczyste wręczenie nagród będzie miało miejsce na najbliższej sesji Rady Miejskiej w  Urzędzie Miasta i Gminy Niemcza .
Danuta Wakulik