Konkurs recytatorski "Dzieci w poezji"

Konkurs recytatorski "Dzieci w poezji"
wtorek, 19-04-2016, 11:23
konkurs recytatorski

Do Biblioteki Publiczno-Szkolnej w Piławie Dolnej przybyła liczna grupa dzieci z piławskiego i dobrocińskiego przedszkola. W dniu tym w Bibliotece odbył się konkurs recytatorski dla przedszkolaków pt. „Dzieci w poezji”. Głównym celem naszego konkursu było dostarczenie przedszkolakom doznań emocjonalnych wypływających z piękna utworów literackich, prezentacja umiejętności artystycznych, integracja dzieci. Wyłoniono w eliminacjach wewnętrznych i zgłoszono do konkursu sześcioro dzieci. Milusińscy pięknie nam się zaprezentowali, ukazując swój zapał, wrażliwość, emocje, które to wywoływały u słuchacza uśmiech życzliwości na twarzy.

Dnia 15.04.2016r. w Bibliotece Publiczno-Szkolnej w Piławie Dolnej jury w składzie:

1. Maria Chudek – nauczyciel nauczania początkowego.
  2. Małgorzata Siwiec – dyrektor ZSP w Piławie Dolnej.
  3. Justyna Kaczorowska – dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów im. Wł. Reymonta.

Po wysłuchaniu wszystkich recytatorów postanowiono przyznać nagrody:

• I miejsce – Filip Stańczak.
  • II miejsce – Małgorzata Trela.
  • III miejsce – Magdalena Ostrowska.

Wyróżnienia otrzymują:

• Nadia Ciepłuch.
  • Bartosz Dąbrowski.
  • Adam Gąsior.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci konkursu recytatorskiego nagrody. Jurorzy pragną podziękować nauczycielom, rodzicom za pomoc przy przygotowaniu młodych recytatorów do konkursu. Nagrody ufundowała Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów

im. Władysława Reymonta w Mościsku, dziękując równocześnie za owocną współprace ze Szkołą Podstawową im. Kornela Makuszyńskiego w Piławie Dolnej. Serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem wszystkich dziecięcych uczestników konkursu. Gratulujemy laureatom.

Wanda Kun