Ludzie z pasją, spotkanie z Marcinem Armańskim

Ludzie z pasją, spotkanie z Marcinem Armańskim
środa, 19-09-2018, 12:33

W środę 12 września w Filii Biblioteki, ul. Sikorskiego 2, odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Ludzie z pasją” organizowane przez Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną w Dzierżoniowie i Fundację Ukryte Skrzydła. Gościem był Marcin Armański, laureat ogólnopolskich konkursów organowych i kompozytorskich, który ma na swoim koncie liczne nagrania dla radia i telewizji  (w tym także dla telewizji amerykańskiej i japońskiej). W 2011 r. zagrał specjalny koncert podczas wizyty szwedzkiej pary królewskiej w Świdnicy.  W wolnym czasie Marcin Armański zajmuje się rekonstrukcją historycznych instrumentów klawiszowych. W czasie spotkania zademonstrował zrekonstruowany przez siebie pozytyw szkatulny, na którym zagrał dla zgromadzonych słuchaczy. Następne spotkanie z cyklu „Ludzie z pasją” odbędzie się 10 października. Serdecznie zapraszamy!