Mycie rąk nie musi być nudne!

Mycie rąk nie musi być nudne!
piątek, 01-12-2017, 09:23

List do wszystkich dzieci w pewnej bardzo ważnej sprawie odczytany w dniu 30 listopada w przedszkolu podczas Bibliotecznych Impresji Świątecznych.

Drogie dzieci! W tym liściku
O jedno Was proszę:
Żebyście się co dzień myły,
Bo brudnych nie znoszę...

Pełen humoru i ważnego przesłania wiersz Juliana Tuwima bardzo się dzieciom spodobał. Był to kluczowy punkt wyjścia podczas spotkania na którym dzieci poznały proces powstawania mydła. Ten arcyciekawy pokaz prowadziła pani Izabela Gawełek. A co mają wspólnego Impresje Świąteczne z mydłem? Przede wszystkim jest to znakomita okazja do utrwalenia przez dzieci nawyków higienicznych oraz poznania procesu powstania pochnących prezentów pod choinkę. Trzeba powiedzieć,że dzieci wspaniałe odróżniały zapachy cynamonu, róż, cytryny, pomarańczy i sosny, które samodzielnie dozowały do foremek z mydłami. Świetnie bawiły się także przy muzyce naśladując mycie rąk oraz uczestniczyły w quzie na temat spotkania. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały komplety zapachowych mydełek. Mycie rąk nie musi być nudne. Szczególnie wtedy, gdy się wie,że mydło bardzo lubi zabawę!
Dziękujęmy pani Izabeli Gawełek Grażynie Panońko oraz dzieciom z Gminnego Przedszkola w Ostroszowicach za udział w Bibliotecznych Impresjach Świątecznych!
mk 30.11.2017r.