Podróże kształcą inspirują i uczą.

Podróże kształcą inspirują i uczą.
czwartek, 27-04-2017, 14:39

,, Muzeum Pana Tadeusza to miejsce, w którym piksele rymują się ze średniówkami". 26 kwietnia na szkoleniu moderatorów DKK we Wrocławiu mieliśmy okazję zwiedzenia Muzeum Pana Tadeusza. Zwiedziliśmy wspaniałe interaktywne miejsce, w którym nawiązaliśmy szczególny dialog z kulturą. Podziwialiśmy multimedialne prezentacje dotyczące dzieła, obyczajów, mody, ówczesnych tradycji i zwyczajów. To cudowne miejsce narodowej epopei rozbudziło chęć szczegółowego poznania epoki w bardzo przystępny sposób. Muzealny Awatar zaprosił nas w nieznaną podróż w czasie. Poznaliśmy zatem rozliczne zakamarki  muzeum, tajemnice dawnego  szlacheckiego dworu i jego mieszkańców, słuchaliśmy opowieści o  dziejach rękopisu Pana Tadeusza...  W salonie romantycznym podziwialiśmy korespondencję romantyków, odwiedziliśmy okazałą bibliotekę i wysłuchaliśmy nagranej dyskusji ...Kto za, a kto przeciw? epopei narodowej. Zgłębiliśmy motywy roślin i zwierząt w Panu Tadeuszu w kontekście  gryki jak śnieg białej i szlacheckiej muchy. Interaktywne spotkanie w Muzeum Pana Tadeusza było bardzo ciekawym doświadczeniem. Polecam bardzo to wyjątkowe miejsce , w którym piksele składają się w przepiękny obraz epoki.
mk