Portrety. Wystawa fotografii Roberta Kukułki

SZANOWNI CZYTELNICY ! W LIPCU i SIERPNIU Biblioteka będzie czynna w godz. 9:00 – 17:00. W czwartki w godz. 8:00 -12:00. SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Portrety. Wystawa fotografii Roberta Kukułki
piątek, 01-12-2017, 10:45

„Dzierżoniów – historie nieznane” to projekt realizowany od czerwca do listopada 2017 roku przez Fundację Forum Dialogu Między Kulturami we współpracy partnerskiej z Muzeum Miejskim Dzierżoniowa, Dzierżoniowskim Ośrodkiem Kultury i Miejsko-Powiatową Biblioteką Publiczną w Dzierżoniowie. W ramach projektu były nagrywane relacje mówione świadków historii, pozyskiwane i digitalizowane stare fotografie i dokumenty. Efektem przedsięwzięcia jest Cyfrowe Archiwum Dzierżoniowa, w postaci strony internetowej, służące gromadzeniu świadectw historii mówionej oraz archiwaliów dokumentacyjnych i ikonograficznych związanych z historią miasta, a przez to budowaniu poczucia zakorzenienia oraz wzmacnianiu poczucia więzi społecznych. Integralną część archiwum stanowi dzierżoniowski audioprzewodnik w postaci mapy miasta, z odsłuchami fragmentów wywiadów, odsyłającej do wspomnianych w narracjach rozmówców konkretnych miejsc.Dokumetację fotograficzną prowadził Robert Kukułka, autor wystawy "Portrety"