Raz w roku jest taki dzień

SZANOWNI CZYTELNICY ! W LIPCU i SIERPNIU Biblioteka będzie czynna w godz. 9:00 – 17:00. W czwartki w godz. 8:00 -12:00. SERDECZNIE ZAPRASZAMY

piątek, 01-12-2017, 13:59
Raz w roku jest taki dzień

27  i 29 listopada 2017 r.  uczniowie ze  Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 5 uczestniczyły  w zorganizowanych przez bibliotekę zabawach andrzejkowych.  Dzieci wysłuchały historii o zwyczajach andrzejkowych i wróżbach popularnych na dawnej wsi. Poznały różne wróżby i zabiegi magiczne, dzięki którym starano się poznać przyszłość. Dzieci wzięły również udział w zabawie we wróżenie. Największą satysfakcję  sprawiły im wróżby, które przepowiadały, jakie zawody będą wykonywać w dorosłym życiu. Uczniów ciekawiło także, co przyniesie im Mikołaj i kto najszybciej wyjdzie za mąż lub się ożeni.  Na koniec zabawy dzieci otrzymały słodkie upominki.