W 37 dni dookoła świata

W 37 dni dookoła świata
czwartek, 09-11-2017, 13:20

Gośćmi listopadowego spotkania Klubu Podróżnika byli Sandra i Filip Barscy, którzy przedstawili relację ze swojej podróży dookoła świata. Pomysł wyprawy zrodził się po znalezieniu niedrogiej oferty 12 lotów na portalu Fly4Free. Dzięki sprawnej organizacji i doskonałej logistyce w trzydzieści siedem dni podróżnicy pokonali tysiące kilometrów odwiedzając wiele egzotycznych i ciekawych miejsc na Ziemi. Podróżowali  z niewielkim bagażem sypiając raz w samochodzie, innym razem w hotelu kapsułowym, ale także w  ekskluzywnym hotelu  Marina Bay Sands w Singapurze.

Podczas swojej wyprawy odwiedzili m.in.  Stany Zjednoczone. Tam zwiedzili Los Angeles, ze słynnym Hollywood i ekskluzywnym Beverly Hills. Wielki Kanion  Kolorado, Zaporę Hoovera, oraz Hawaje - przysłowiowy raj na ziemi. Archipelag położony na Oceanie Spokojnym słynie z pięknych plaż, a najpiękniejsza z nich to Waikiki Beats na wyspie Oahu.

Następny etap podróży to Australia – zebrani obejrzeli zdjęcia  jednego z najsłynniejszego symboli  Australii – gmachu opery w Sydney oraz Gór Błękitnych, Wielkiej Rafy Koralowej i Sanktuarium Koali, gdzie można przytulać te sympatyczne misie.

Kolejnym etapem podróży Sandry i Filipa Barskich była Azja. Tam zatrzymali się w Singapurze. Mieście – państwie, które zachwyca niezwykłą panoramą wielkich drapaczy chmur ze stali i szkła oraz słynnym hotelem Marina Bay Sands. Z Singapuru polecieli do Malezji. Plaże, błękitna woda, niezwykła przyroda i rafa koralowa to raj dla turystów. Duże wrażenie robi stolica kraju Kala Lumpur i jej największa atrakcja turystyczna, architektoniczny symbol Malezji -  bliźniacze wieżowce Petronas Towers.

Ostatnim etapem podróży była Tajlandia, kraj bardzo przyjazny dla turystów, których przyciąga przede wszystkim tropikalną przyrodą, pięknymi plażami z białym piaskiem i lazurową wodą. Stolica państwa Bangkok tętni życiem. Można tam podziwiać ociekające złotem świątynie i złote posagi Buddy, a Wielki Pałac Królewski zachwyca przepychem.

Na zakończenie Sandra i Filip Barscy odpowiadali na liczne pytania uczestników spotkania, którzy byli bardzo zainteresowani informacjami jak się samodzielnie przygotować do takiej podróży. Udzielili  wielu praktycznych porad jak przygotować się do takiej podróży (bez pośredników) i załatwić niezbędne formalności.