Zimowe zabawy w Bajkowej Bibliotece

Zimowe zabawy w Bajkowej Bibliotece
wtorek, 25-02-2020, 08:22

Kalendarzowa zima w pełni, ale jej oznaki trudno znaleźć na dworze. Na lutowych zajęciach Bajkowej Biblioteki postanowiliśmy poszukać jej śladów w książkach. W zimowy klimat przeniosły nas bajki „Za dużo zimowych zabaw” i „Bądź dzielny pingwinku”. Dzieci świetnie poradziły sobie z ułożeniem puzzli  i rozpoznaniem zimowych zabaw. Następnie wykonały z papieru zabawnego pingwinka. Przedszkolaki skacząc z kry na krę przeniosły się do mroźnej krainy, gdzie zajrzały do igloo, oglądały śnieżynki i przewoziły na sankach bałwanka. Na zakończenie radosnego spotkania wspólnie z opiekunami wywołaliśmy śnieżną burzę, a najmłodsi mogli sobie zrobić zdjęcia w  lodowym domku.