Rodzina Borgiów. Sezon 3

Laureat Nagrody Akademii® Jeremy Irons* powraca jako przebiegły i podstępny Papież Aleksander VI, w dziesięciu odcinkach trzeciego i zarazem ostatniego sezonu pasjonującego serialu Rodzina Borgiów. Otoczony przez wrogów, Aleksander reaguje z żelazną konsekwencją eliminując z Watykanu wszystkich, którzy są wobec niego nielojalni.

Rodzina Borgiów. Sezon 2

Pierwsza włoska mafia Rodzina Borgiów powraca z jeszcze większą dawką spisków, pokus i jawnych okrucieństw w 10 nowych odcinkach sezonu drugiego. Zdobywca Nagrody Akademii® Jeremy Irons* ponownie wciela się w postać Rodrigo Borgii - żądnego władzy patriarchy rodu, który dzięki intrygom wkroczył na szczyt rzymskiej arystokracji jako papież Aleksander VI. Jednak im większa władza i potęga, tym więcej potężnych wrogów, których nic nie powstrzyma, by ujrzeć jego upadek.

Królowa Pustyni

Nicole Kidman i Robert Pattinson po raz pierwszy razem na dużym ekranie w filmie Wernera Herzoga o Brytyjce, która w świecie arabskim osiągnęła więcej, niż kobieta mogła wówczas dokonać w postępowej Europie.

Chrzest – Św. Wojciech – Polska. Dziedzictwo średniowiecznego Gniezna

Wybitna rola Gniezna w tworzeniu zarówno państwowości polskiej, jak i Kościoław Polsce jest niepodważalna. Miasto było ważnym ośrodkiem religijnym także w późnym średniowieczu. Świadectwa znaczenia gnieźnieńskiego grodu zaprezentowano w 2016 r.  w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie na wystawie  pn. „Chrzest – św.

Rodzina Borgiów. Sezon 1

Rodzina Borgiów jest pasjonującą sagą jednej z najbardziej znanych, okrytych złą sławą rodzin w historii renesansowej Italii przełomu XV i XVI wieku. Rodzina Borgiów to swoista kronika dokumentująca nienasyconą żądzę władzy i bogactwa patriarchy rodu Rodriga Borgii (zdobywca Nagrody Akademii Jeremy Irons), dla którego intrygi, korupcja czy skrytobójstwo były naturalnymi działaniami dla osiągnięcia celu.

Dzieje Polski. Tom 3. 1340-1468 Królestwo zwycięskiego orła

Kolejny tom wspaniałej historii Polski opowiedzianej piórem profesora Andrzeja Nowaka liczy 464 strony, czyli o 80 więcej niż poprzednia część.

Rzymska Afryka Północna

Tadeusz Kotula był bez wątpienia najważniejszym polskim badaczem starożytnych dziejów Afryki północno-zachodniej. Jego liczne książki i artykuły weszły do międzynarodowego obiegu myśli i do dziś o wielu aspektach historii Afryki północnej w starożytności nigdzie w świecie nie można pisać prac naukowych nie odwołując się do jego publikacji.

Nowa historia Meksyku

Pasjonująca i bogata panorama historii Meksyku, od narodzin świata Majów i Azteków poprzez epokę kolonialną i uzyskanie niepodległości aż po dzień dzisiejszy

Brytowie

Publikacja Christophera Snydera jest przekrojowym spojrzeniem na dzieje Brytów. Na podstawie analizy źródeł pisanych i materialnych autor systematyzuje wiedzę o przeszłości Brytanii w okresie przedrzymskim, rzymskim i w wiekach średnich.

Wołyń

Wołyń to przejmujący dramat historyczny, epicka opowieść o wydarzeniach na wschodnich kresach Rzeczpospolitej w okresie II wojny światowej. Określano je mianem "rzezi wołyńskiej".