Kostiumowy

Akcja PASZPORT CZYTELNIKA. Przyjdź do biblioteki, odbierz paszport, zbieraj naklejki i wygrywaj nagrody!!!

Kostiumowy

Wiktoria. Sezon 1

Kolejny brytyjski, kostiumowy, serialowy przebój. Życie królowej Wiktorii to idealny scenariusz filmowy - wielka miłość, walka o wpływy i dworskie intrygi na tle wiernie oddanej epoki wzrostu potęgi Imperium Brytyjskiego. W roli królowej Wiktorii intrygująca Jenna Coleman.

Nasz wspólny przyjaciel

Adaptacja ostatniej ukończonej powieści Dickensa to ciekawa psychologiczno- społeczna analiza połączona z wieloma zagadkowymi wątkami. Młody człowiek, John Hormon (Steven Macintosh), ma otrzymać duży spadek po ojcu, ale pod warunkiem, że poślubi Bellę Wilfer (Anna Friel), piękną, lecz chciwą dziewczynę, której nigdy nie spotkał. Nie dociera do Londynu z podróży z Afryki, a w Tamizie znalezione zostaje ciało, zidentyfikowane jako jego zwłoki.

Poldark: Wichry losu. Seria 1

Ross Poldark wraca z wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych do ojczystej Kornwalii. Dowiaduje się, że jego ojciec nie żyje, a rodzinna posiadłość jest w ruinie. Na domiar złego ukochana Elizabeth, przekonana, że zginął na froncie, związała się z innym mężczyzną. Ross jednak decyduje się pozostać w rodzinnych stronach i na nowo ułożyć swoje życie...

Downton Abbey. Sezon 5

Jest rok 1924. Wraz z piątym sezonem do okazałej rezydencji Downton Abbey powracają ulubieni bohaterowie. Wobec nowych wyzwań losy rodziny Crawleyów i jej służby jeszcze bardziej się zacieśnią. Nowy labourzystowski rząd ogłosi zmiany, które odcisną się na życiu Downton. Robert, Mary i Branson tak będą musieli pokierować sprawami rodzony, by ocalić posiadłość dla przyszłych pokoleń.

Tajemnica domu na wzgórzu

Mieszkanka Wildfell Hall to adaptacja powieści Anne Bronte, najmłodszej z tria słynnych sióstr pisarek, Emily Bronte, autorki Wichrowych wzgórz i Charlotte Bronte, autorki Dziwnych losów Jane Eyre . Dziewiętnastowieczna Anglia. Do Yorkshire przybywa Helen Graham (Tara Fitzgerald) ze swoim małym synkiem. Kobietę otacza tajemnica. Wyraźnie dystansuje się od mieszkańców okolicznych włości.

Garbus

Francja za czasów Ludwika XIV. Książe de Nevers zostaje zdradziecko zamordowany przez swojego rywala, księcia de Gonzague. Honorowy zawadiaka Henri de Lagardère (Jean Marais) przysięga pomścić księcia i zaopiekować się jego nowonarodzoną córką. Podstępny Gonzague knuje jednak spisek, zmuszając Lagardère’a do opuszczenia Francji. Mijają lata, umiera król i zbiera się Rada Rodzin.

Angelika i sułtan

Angelika otrzymuję misję od Ludwika XIV, ma nakłonić perskiego szacha do podpisania traktatu pokojowego. Kiedy realizując zadanie, dowiaduje się, że jej zaginiony mąż żyje, zamierza go odnaleźć.

Angelika wśród piratów

W czwartej części filmu Angelika wyrusza królewską galerą w poszukiwaniu swojego męża. W czasie podróży, statek staje się łupem piratów, którym przewodzi hrabia Joffrey de Peyrac. Jednak markiza wpada do morza i ślad po niej ginie.

Wyławia ją Escrainville, handlarz niewolników, który sprzedaje ją na targu.

Angelika i król

Angelika otrzymuję misję od Ludwika XIV, ma nakłonić perskiego szacha do podpisania traktatu pokojowego. Kiedy realizując zadanie, dowiaduje się, że jej zaginiony mąż żyje, zamierza go odnaleźć.

Strony