Nauka

Szanowni Czytelnicy! Uprzejmie informujemy, że Dział Dziecięcy Filii posiada nowy numer telefonu: 507 770 859

Nauka

Sztuczna inteligencja od podstaw

Nie ma wątpliwości, że sztuczna inteligencja (AI) zrewolucjonizuje w najbliższych dekadach nasze życie. Wśród największych autorytetów świata nauki panuje przekonanie, że stoimy w obliczu przełomu porównywalnego z wynalezieniem i zastosowaniami elektryczności.

Prawo upadłościowe i prawo restrukturyzacyjne Zarys wykładu

W podręczniku omówione zostały regulacje zawarte w dwóch aktach prawnych – ustawie z 28.2.2003 r. – Prawo upadłościowe i ustawie z 15.5.2015 r. – Prawo restrukturyzacyjne – normujących problematykę postępowań prowadzonych w przypadku niewypłacalności bądź zagrożenia niewypłacalnością przedsiębiorców i innych podmiotów objętych ich zakresem podmiotowym.

Bioanalityka w nauce i życiu. Tom 2. Nowe strategie analityczne i rozwiązania aparaturowe

  Książka ta jest opracowaniem zbiorowym, w którym znakomici specjaliści z różnych ośrodków naukowych i badawczych w Polsce przedstawili – potencjał, aplikacje kliniczne i środowiskowe oraz perspektywy dalszego rozwoju bioanalityki.

Drugi tom składa się z dwóch części:

Książka o wodzie - Aleksandra Kardaś

Książka, której temat jest rozległy jak ocean. Autorka przedstawia niezwykłą rolę, jaką woda odgrywa na Ziemi. Jak jej własności pozwoliły na powstanie życia, ukształtowanie się krajobrazu i klimatu. A także jak na różne sposoby wykorzystujemy ją od zarania cywilizacji. Książka nie jest podręcznikiem ani encyklopedią.

Rakietowi miliarderzy. Elon Musk, Jeff Bezos i nowy wyścig kosmiczny - Tim Fernholz

Czy ludzkość w przyszłości na stałe przeniesie się na inne planety? Jaką rolę w kosmicznej ekspansji odegrają miliarderzy inwestujący swoje zarobione w innych branżach pieniądze w loty kosmiczne? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedzi właśnie w tej książce.

Człowiek. Istota kosmiczna - Grzegorz Brona, Ewelina Zambrzycka

50 lat temu stanęliśmy na Księżycu. Co dalej?

Czy kiedyś złapiemy deszcz diamentów, który pada na Saturnie każdego dnia? Po co szukać wody na Marsie, skoro jest jej pod dostatkiem na księżycach Jowisza? Kiedy zamieszkamy w hotelach na orbicie Ziemi? Czy podróże w kosmos mogą wydłużyć życie człowieka?

Wynalazczość polska w Stanach Zjednoczonych

Dorobek wynalazczy Polaków działających za granicą, w tym także w Stanach Zjednoczonych, jest stosunkowo słabo przebadany. Niniejsza praca, bazując w głównej mierze na źródłach podstawowych, wypełnia tę lukę. Książka przedstawia dorobek wynalazczy Polaków działających w USA w XIX i XX wieku.

Jeszcze krótsza historia czasu (Leonard Mlodinow, Stephen Hawking)

„Krótka historia czasu”, światowy bestseller Stephena Hawkinga, wszedł do kanonu literatury popularnonaukowej. Do sukcesu książki przyczyniły się zarówno renoma autora, jak i zagadnienia, którymi się w książce zajmuje: natura kosmosu, rola Boga w akcie stworzenia, historia oraz przyszłość wszechświata. Czytelnicy wielokrotnie zwracali uwagę Hawkingowi na trudności ze zrozumieniem niektórych spośród najbardziej istotnych koncepcji omawianych w jego książce.

Polish for Foreigners (Polski dla cudzoziemców)

"Polski dla cudzoziemców" przeznaczony jest dla osób początkujących i średnio zaawansowanych oraz wszystkich, którzy chcą szybko i samodzielnie nauczyć się podstaw języka polskiego. Kurs, w którego skład wchodzi książka oraz dwie płyty audio z nagraniami, uczy 1500 słów i zwrotów niezbędnych na co dzień. Nauka z kursem ułatwi samodzielne porozumiewanie się podczas podróży, w hotelu, w pracy, w restauracji oraz pozwoli na swobodną komunikację w języku polskim.

Strony