Podróżnicze

Akcja PASZPORT CZYTELNIKA. Przyjdź do biblioteki, odbierz paszport, zbieraj naklejki i wygrywaj nagrody!!!

Podróżnicze

Madera. Przewodnik ilustrowany

Na Maderze panuje wieczna wiosna, klimat sprzyja pieszym wycieczkom i zwiedzaniu. Wyspa kwiatów, bardzo ciekawej kultury oraz wspaniałych ludzi. Jej historia splata się z historią Polski kilkukrotnie.

Skandynawia. Przewodnik ilustrowany

Warto poznać surowe piękno krajów skandynawskich. Lofoty, Laponia, malownicze fiordy, Preikestolen, Droga Trolli i przede wszystkim Sztokholm, Oslo, Helsinki i Kopenhaga, czyli cztery niepowtarzalne północne stolice.

Prowansja i Lazurowe Wybrzeże. Przewodnik ilustrowany

Pełna słońca i bajecznych kolorów Prowansja to najbardziej śródziemnomorska ze wszystkich francuskich prowincji. Wyróżnia się krajobrazem i kuchnią, z której czerpią inspirację kucharze w całym kraju. Dziesiątki urokliwych miast i miasteczek, Marsylia i Avinion...

"Oblicza Australii"

Zapraszamy do obejrzenia wystawy "Oblicza Australii". Wystawa jest dostępna dla zwiedzających od 24.07 do 15.09 w Filii Biblioteki na osiedlu Różanym.

Liguria - nadmorski ogród

Liguria – to region  w zachodnich Włoszech, o powierzchni 5416 km², 1,7 miliona mieszkańców i ze stolicą w Genui.

Przewodnik po Polsce. Podziemne trasy turystyczne

Bogato ilustrowany przewodnik Jerzego Roszkiewicza zawiera opisy najciekawszych podziemnych obiektów turystycznych. Prowadzi czytelnika przez tajemnicze jaskinie, groty, kopalnie i sztolnie. Dzięki niemu można poznać otwarte dla zwiedzających podziemne obiekty militarne, piwnice i składy.

Przez kraj ludzi, zwierząt i bogów (A. Ossendowski)

To nie tyle zapiski z podróży po Azji. To żywe świadectwo przeżyć Antoniego Ferdynanda Ossendowskiego – znanego globtrotera, naukowca, awanturnika, szpiega, dyplomaty i dziennikarza. Uciekając przed bolszewikami przez syberyjską tajgę i stepy w Mongolii aż do Chin, doświadcza rzeczy i zjawisk, o których nie śniło się filozofom.

Dziesięć bram świata

Autor podróżniczej książki „Dziesięć bram świata” zjeździł niemal cały Trzeci Świat i przeżył dramatyczne chwile. Spośród setek miejsc i dziesiątek zapierających dech w piersiach przygód, wybrał dziesięć, które wywarły na nim największe wrażenie. Zabiera czytelnika na krańce świata pokonując granice, których nie ma na mapach.

Strony