Podróżnicze

SZANOWNI CZYTELNICY ! W LIPCU i SIERPNIU Biblioteka będzie czynna w godz. 9:00 – 17:00. W czwartki w godz. 8:00 -12:00. SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Podróżnicze

Zaginione miasto Boga Małp (D. Preston)

Jedna z najgłośniejszych książek non-fiction 2017 roku! Bestseller New York Timesa i Wall Street Journal.

Zapierająca dech historia pionierskiej ekspedycji w serce najbardziej niebezpiecznej dżungli świata w poszukiwaniu legendarnego Miasta Boga Małp.

Madera. Przewodnik ilustrowany

Na Maderze panuje wieczna wiosna, klimat sprzyja pieszym wycieczkom i zwiedzaniu. Wyspa kwiatów, bardzo ciekawej kultury oraz wspaniałych ludzi. Jej historia splata się z historią Polski kilkukrotnie.

Skandynawia. Przewodnik ilustrowany

Warto poznać surowe piękno krajów skandynawskich. Lofoty, Laponia, malownicze fiordy, Preikestolen, Droga Trolli i przede wszystkim Sztokholm, Oslo, Helsinki i Kopenhaga, czyli cztery niepowtarzalne północne stolice.

Prowansja i Lazurowe Wybrzeże. Przewodnik ilustrowany

Pełna słońca i bajecznych kolorów Prowansja to najbardziej śródziemnomorska ze wszystkich francuskich prowincji. Wyróżnia się krajobrazem i kuchnią, z której czerpią inspirację kucharze w całym kraju. Dziesiątki urokliwych miast i miasteczek, Marsylia i Avinion...

"Oblicza Australii"

Zapraszamy do obejrzenia wystawy "Oblicza Australii". Wystawa jest dostępna dla zwiedzających od 24.07 do 15.09 w Filii Biblioteki na osiedlu Różanym.

Liguria - nadmorski ogród

Liguria – to region  w zachodnich Włoszech, o powierzchni 5416 km², 1,7 miliona mieszkańców i ze stolicą w Genui.

Przewodnik po Polsce. Podziemne trasy turystyczne

Bogato ilustrowany przewodnik Jerzego Roszkiewicza zawiera opisy najciekawszych podziemnych obiektów turystycznych. Prowadzi czytelnika przez tajemnicze jaskinie, groty, kopalnie i sztolnie. Dzięki niemu można poznać otwarte dla zwiedzających podziemne obiekty militarne, piwnice i składy.

Strony