Sport

Akcja PASZPORT CZYTELNIKA. Przyjdź do biblioteki, odbierz paszport, zbieraj naklejki i wygrywaj nagrody!!!

Sport

Mundial. Historia. Od Urugwaju do Rosji

Album „Mundial. Historia” prowadzi czytelnika przez pierwszy turniej w 1930 roku, który został rozegrany bez eliminacji i w jednym mieście, opowiada o mundialu w Szwecji, który być może nigdy się nie odbył, przedstawia narodziny gwiazdy młodego Brazylijczyka Pele, pokazuje drogę do geniuszu Argentyńczyka Maradony, opisuje jak to się stało, że reprezentacji Polski bały się najsilniejsze ekipy świata i jak Polak zostawał królem strzelców tej imprezy.

Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem

Historia turnieju życia najwybitniejszych tenisistów wszechczasów. W roli Johna McEnroe’a – Shia LaBeouf.

Sportowe kalorie

W dzisiejszych czasach o zwycięstwie w sporcie decydują często drobne przewagi: ułamki sekund, centymetry, pojedyncze punkty. Chcąc osiągnąć sukces, zawodnik musi dbać o każdy drobiazg, a odżywianie to przecież nie tylko energia i siła, ale przede wszystkim zdrowie. Tylko osoba w pełni zdrowa może osiągnąć maksimum swoich możliwości.

Socjologia sportu

"Socjologia sportu" to kompendium wiedzy o często pomijanym w naukach społecznych, ale niezwykle ważnym obszarze badań nad społecznymi aspektami sportu. Autorzy objęli swoimi rozważaniami niemal wszystkie aspekty współczesnej refleksji nad sportem, dzięki czemu mamy do czynienia z pracą nie tylko nowatorską, ale i kompleksową.

Wskrzeszenie Mistrza

Młody dziennikarz sportowy Erik (Josh Hartnett) pomaga wyjść z opresji bezdomnemu mężczyźnie (Samuel L.Jackson), który podaje się za legendarnego boksera- Bob’a Satterfield’a. Historia ex-mistrza daje Erikowi szansę na zaistnienie w dziennikarskiej społeczności, jako że od dawna pozostaje on w cieniu zmarłego już ojca-doskonałego reportera sportowego, któremu nie łatwo jest dorównać.

Creed: Narodziny legendy

Adonis Johnson (Michael B. Jordan), syn zmarłego mistrza świata wagi ciężkiej Apollo Creeda, boksowanie ma we krwi. Spragniony sukcesu chłopak udaje się do Filadelfii i namawia dawnego rywala oraz późniejszego przyjaciela ojca, Rocky’ego Balboę (Sylvester Stallone), aby zgodził się go trenować. Czy przy wsparciu legendarnego pięściarza zdoła udowodnić swoją wartość i stworzyć własną legendę?

Ibra. Chłopak, który odnalazł własną drogę

Miał sześć lat, kiedy ukradziono mu ukochanego BMX-a.
Dziesięć – kiedy rozdzielono go z siostrą.
Trzynaście – gdy rodzice kolegów zażądali usunięcia go z klubu.

Nauki o kulturze fizycznej

Skromny tytuł Nauki o kulturze fizycznej pełni rolę prostej fasady, skrywającej olśniewające przepychem wnętrze. Jej nowatorstwo i oryginalność stawiają ja w jednym rzędzie z najlepszymi osiągnięciami myśli zachodniej, co więcej, w opinii recenzentów, ujęcie prof. Andrzeja Pawłuckiego, Autora Nauk…, znacznie wyprzedza wszystko, co dotąd na ten temat opublikowano. W czym tkwi siła Nauk…?

Invictus Niepokonany

Spędził 27 lat w więzieniu za swą heroiczną walkę z apartheidem. Co więc zrobił Nelson Mandela po tym, jak został wybrany na urząd prezydenta Południowej Afryki? Odrzucił chęć zemsty, wybaczył swoim oprawcom i odnalazł nadzieję na narodową jedność w najbardziej nieoczekiwanym miejscu: na boisku rugby. Clint Eastwood imponująco wyreżyserował podnoszący na duchu film o drużynie i ludziach zainspirowanych do osiąganięcia wielkich rzeczy.