Aktualności w powiecie

Aktualności w powiecie
Kolor: 
 

Każdy z nas może być Aniołem

W dniu 21 listopada Aniołkowa biblioteka zaprosiła pierwszaków z nauczycielką Elżbietą Juziuk-Janicką na cykliczne spotkanie w ramach projektu: Artystycznie- kreowanie-wychowanie.    Opowiadanie Pod Psim Aniołem ze zbioru Baśnie o Aniołach Marcina Przewoźnika pomogło dzieciom zrozumieć i utrwalić potrzebę pomagania zwierzętom.

Biblioteczne impresje. Odsłona II

Bombki glamour! Koronkowe bombki retro pachnące piżmem, pomarańczami i świerkiem!

Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci Motyle Książkowe

Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci  Motyle Książkowe podczas literackiej wędrówki po górach...z wykorzystaniem książki Zullo Germano i Albertine.

Biblioteczne Impresje Świąteczne.

Czy można na siłę tworzyć ge­nial­ne rzeczy?
Tak, trze­ba tyl­ko mieć tę siłę.
/Stanisław Jerzy Lec/

Święci uśmiechnięci

Każdy święty chodzi uśmiechnięty!  27 października do Biblioteki w Ostroszowicach zawitała grupa dzieci z pierwszej klasy z wychowawczynią Elżbietą Juziuk-Janicką , aby posłuchać historii o wszystkich świętych opisanych w książkach Elizy Piotrowskiej.  Dzieci przebrane za świętych godnie nosiły stroje i bardzo były skupione podczas słuchania opowieści o świętych uśmiechniętych.  Próbowały zrozumieć co znaczy zdanie wypowiedziane przez świętego Alberta Chmielowskiego : być dob

Literacka Paczka w Ostroszowicach

Biblioteczna Szkoła Mistrzów Reporatażu czyli....  jak nie przegapić zła, ustalenie kiedy proza reportażu osiąga kunszt oraz jak posiąść umiejętność chłodnej obserwacji, a jednocześnie być empatycznym na przykładzie książki Jacka Antczaka ,,Reporterka. Rozmowy z Hanną Krall".

 

 

Ciao! Ahoj! Hello! Po jakiemu mówisz - skąd jesteś?

17 października w bibliotece w Ostroszowicach Motyle Książkowe z klasy pierwszej wraz z wychowawczynią poznały słowa powitania w wielu językach świata.

Ciao! Ahoj! Hello! Po jakiemu mówisz - skąd jesteś?

17 października w bibliotece w Ostroszowicach Motyle Książkowe z klasy pierwszej wraz z wychowawczynią poznały słowa powitania w wielu językach świata.

Literacka Paczka w Ostroszowicach

Dzięki staraniom dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżonów im. Władysława Reymonta Justyny Kaczorwskiej również Biblioteka w Ostroszowicach bierze udział w Paczce Literackiej. Otrzymaliśmy wspaniałe książki i zorganizujemy cykl spotkań z różnymi grupami czytelników omawiając przeczytane lektury.  Znakomita akcja Paczka Literacka organizowana jest przez Wydawnictwo Agora oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. To będzie literacki kwartał!

Laboratorium pachnącego mydła w bibliotece

Dziewiątego października w bibliotece w Ostroszowicach odbyły się fantastyczne warsztaty mydlarskie dla Grupy Twórczej ,które prowadziła wspaniała artystka pani Dafne Kozak- Leginowicz. Zanim powstały pachnące wytwory uczestnicy dowiedzieli sięo produktach niezbędnych do wykonania ozdobnych mydełek. Proces powstania mydeł przebiegał bardzo twórczo,a efekty pracy były od razu widoczne i bardzo zadowalające.

Strony