Dzień czekolady

 

Dzień czekolady
Friday, 13-04-2018, 14:57

Dyrektor Fabryki Czekolady Gąska Waleria z Knedelkowa gościnnie

wystąpiła w bibliotece w Ostroszowicach na Święcie Czekolady!

 

 

 Czy wiecie co to jest ,,Śmietankowy Poranek?"

Taką nazwę dla swojej śmietankowo- kokosowej kulki otulonej czekoladową woalką wymyśliła Gąska Waleria.

 

12 kwietnia w Bibliotece Publicznej Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta, Filia w Ostroszowicach dzieci z przedszkola wspaniale bawiły się na Czekoladomanii.

 

Z zaciekawieniem wysłuchały książki Joanny Krzyżanek ,,Cecylka Knedelek i fabryka czekolady". Szczególnie podobał się słuchaczom fragment o wymyślaniu składników do czekoladowych specjałów oraz wymyślaniu nazw do własnoręcznie wykonanych ozdób na mufinkach.

I tak powstały czekoladowe babeczki o nazwach:

 

Szalony Max -Bartuś

Czyściuszek - Dawidek

Mini czekoladka - Karolek

Serduszkowa babeczka-Julia

 

Czas ozdabiania babeczek to niezwykle zajmujący proces. Dzieci miały do wyboru rozgrzaną czekoladę ,kolorowe posypki, oraz wzory postaci z ulubionych bajek. Wszystko przebiegało bardzo precyzyjnie do czasu, gdy dzieci zapragnęły pomalować buzie kolegów. Zrobiło się bardzo wesoło...

Na zakończenie spotkania dla całkowitego szczęścia dzieci pokolorowały podobizny Cecylki i Gąski Walerii, a piękne czekoladowe wytwory będą cieszyły oczy w domach małych cukierników.

 

Bardzo dziękujemy Paniom: Patrycji Wojtachnie za upieczenie babeczek i prowadzenie wspaniałego spotkania dla dzieci , Małgorzacie Porębskiej za pomoc dzieciom w twórczej pracy oraz nauczycielce Ewie Klaus za wspieranie dzieci podczas pracy w grupach plastycznych.

 

Czekoladomania w naszej bibliotece dała dzieciom mnóstwo radości. Uszczęśliwione,że poznały nowych bohaterów książkowych rozróżniały smaki czekolady, dowiedziały się o wartościach zdrowotnych kakaowca i przeżyły odkrywcze chwile, którymi z pewnością podzielą się z najbliższymi.

Było wspaniale!

 

Biblioteka to więcej niż myślisz!

 

Maria Kirkiewicz DKK w Ostroszowicach