Asertywny nie agresywny

 

Asertywny nie agresywny
Thursday, 06-06-2019, 10:59

W Dziale Dziecięco – Młodzieżowym od lutego do początku czerwca realizowany był program pod hasłem „Asertywny nie agresywny” w ramach Miejskiego Programu z Zakresu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii, który został dofinansowany przez Gminę Miejską Dzierżoniów. W zajęciach wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 9 im Mikołaja Kopernika w Dzierżoniowie. Cykl zajęć zapoczątkowała  pogadanka, podczas której młodzi ludzie  poznali zagrożenia, jakie  wynikają  ze spożywania  alkoholu oraz niezdrowej żywności. W czasie  kolejnych spotkań, 
o charakterze biblioterapeutycznym, dowiedzieli się jak unikać różnego rodzaju środków psychoaktywnych, mogących zagrażać ich zdrowiu i bezpieczeństwu. Wiele uwagi poświęcono zasadom prawidłowego odżywiania się dzieci i młodzieży, dzięki którym w przyszłości ukształtują właściwe nawyki żywieniowe. Ponadto uczestnicy programu podczas różnego rodzaju zabaw m.in. ruchowych (gra w kręgle, bierki XXL, rzut ringo do celu) i gier (edukacyjnych, logicznych) zapoznali się z ciekawymi formami spędzania  wolnego czasu. 
Pod kierunkiem bibliotekarza  dzieci wykonały prace plastyczne, propagujące zdrowy i aktywny tryb życia. Z powstałych prac stworzono wystawę, którą  można oglądać w holu biblioteki  w Rynku  (II p. ) od 03.06.2019 r. do końca lipca br.
Zakończenie warsztatów odbyło się 3 czerwca 2019 r., w czasie którego uczestnicy otrzymali zdrowy poczęstunek.