Polacy z Kresów Wschodnich na ziemi dzierżoniowskiej

 Ze względu na ograniczenia w świadczeniu usług- MPBP w Dzierżoniowie otwarta jest w godzinach 11-17 od pn-śr,pt oraz 8-12 czw. 

Polacy z Kresów Wschodnich na ziemi dzierżoniowskiej
Monday, 17-06-2019, 14:16

Cyfrowe Archiwum Dzierżoniowa Od maja do grudnia br. Fundacja Forum Dialogu Między Kulturami w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Kresowian w Dzierżoniowie, Muzeum Miejskim Dzierżoniowa, Dzierżoniowskim Ośrodkiem Kultury oraz Miejsko-Powiatową Biblioteką Publiczną w Dzierżoniowie prowadzi projekt dokumentacyjny „Polacy z Kresów Wschodnich na ziemi dzierżoniowskiej”, podczas którego młodzież I Liceum Ogólnokształcącego w Dzierżoniowie, odpowiednio przeszkolona podczas warsztatu oral history, zarejestruje 20 wywiadów ze świadkami historii – byłymi mieszkańcami Kresów II RP. Nagrania wraz z zebranymi materiałami trafią do Kresowego Archiwum Dzierżoniowian dostępnego pod adresem dzierzoniowskiearchiwum.pl.

Projekt współfinansowany przez Gminę Miejską Dzierżoniów oraz  Narodowy Instytut Wolności –Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

 

 

Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020Narodowy Instytut WolnosciDzierżoniów nastraja pozytywnie