Tajemnica magicznego obelisku. Najfutbolniejsi. Tom 12 Autor: Roberto Santiago

 Szanowni CZYTELNICY, zmiana numeru telefonu w Dziale Dziecięcym FILII-Dział Gromadzenia tel. 502 138 681

 

Tajemnica magicznego obelisku. Najfutbolniejsi. Tom 12 Autor: Roberto Santiago
Tuesday, 03-08-2021, 15:06
Tajemnica magicznego obelisku. Najfutbolniejsi. Tom 12 Autor: Roberto Santiago

Kolejna niezwykła przygoda najsympatyczniejszej piłkarskiej drużyny, którą pokochały dzieci na całym świecie. Zespół FC Soto Alto znów postawi sobie za cel pokonanie przeciwników, jednak nagle okaże się, że będzie próbował podjąć inną misję, która wykracza poza piłkę nożną. Co stanie się z drużyną i tajemniczym magicznym obeliskiem?

W 12. tomie serii "Najfutbolniejsi" nasi ulubieńcy wybierają się na turniej piłkarski do Argentyny. W Buenos Aires drużyny z całego świata mają walczyć w Turnieju Obelisku. Jednak okazuje się, że główne trofeum skrywa jeszcze jedną tajemnicę, o której wcześniej młodzi piłkarze nie wiedzieli. Helena informuje ich, że oprócz meczów, które muszą rozegrać, mają sprawić, by Obelisk wrócił do prawowitego właściciela. To zadanie trudne i niebezpieczne. Czy okaże się zbyt wymagające dla dzieci, które pokonały już razem tyle przeciwności? I czy Helena w ogóle wróci z nimi do Hiszpanii? Książka jak zwykle skrzy się dowcipem i bawi do łez, ale też przynosi tajemniczą historię, której wyjaśnienie nie ustępuje tym z najlepszych kryminałów.

"Tajemnica magicznego obelisku. Najfutbolniejsi. Tom 12" autorstwa Roberto Santiago to kolejna opowieść o dzieciach z drużyny FC Soto Alto, biorących udział w rozgrywkach szkolnych, która czyni futbol punktem wyjścia dla przesłania przyjaźni, pogoni za pasją i spełniania marzeń. To także hołd składany przez autorów serii piłce nożnej ? grze, która zawładnęła światem i rozpala umysły ludzi pod każdą szerokością geograficzną; sprawie ? jak mawiał legendarny trener Liverpoolu Bill Shankly ? "dużo ważniejszej niż kwestia życia i śmierci" i "najważniejszej z nieważnych rzeczy tego świata", zgodnie z krótką definicją Jana Pawła II. W serii "Najfutbolniejsi" w oryginalnej, hiszpańskiej wersji językowej ukazało się 16 tomów. Książki sprzedały się na całym świecie w kilku milionach egzemplarzy.

Roberto Santiago jest hiszpańskim pisarzem, dziennikarzem i scenarzystą, serię "Najfutbolniejsi" napisał wraz z Enrique Lorenzo. Za książkę "Los Protectores" otrzymał w swojej ojczyźnie nagrodę El Barco De Vapor w kategorii literatury młodzieżowej. Opublikował także thriller prawniczy "Ana".

Gatunek: