Nowości Czytelnia

Szanowni Czytelnicy! Uprzejmie informujemy, że Dział Dziecięcy Filii posiada nowy numer telefonu: 507 770 859

Nowości Czytelnia

Handel zagraniczny. Transformacja biznesu międzynarodowego

Wyjątkowo aktualna i ważna publikacja przedstawiająca transformację współczesnego biznesu międzynarodowego. Jest szczególnie wartościowa dla osób zajmujących się teorią i polityką biznesu międzynarodowego oraz aktualnymi nowymi zjawiskami w tej dziedzinie.
W książce omówione są zagadnienia, takie jak:

Niepamięć. O literaturze polskiej XX wieku

Książka  Stanisława Beresia opowiada o kilku wyprawach w poszukiwaniu spraw przez kogoś zapomnianych albo ukrytych – przed sobą lub innymi. Czasem dlatego, że za bardzo bolały, a czasem dlatego, że dotyczyły kwestii wstydliwych lub hańbiących. Zwłaszcza gdy stał za nimi interes państwa. Nie ma tu osądów ludzkich sumień, bo nie od tego jest historyk literatury.

Liryka Cypriana Norwida

Jest to bez wątpienia centrum jego twórczości. Bez niej i bez nowatorstwa, jakie w sobie niesie, o ileż uboższa byłaby nasza, także współczesna, poezja. Silnie uobecniona w niej rzeczywistość ludzkiego doświadczenia, ludzkiej dojrzałości egzystencjalnej, trudnej, bo kreślonej z głębi samego siebie ruin, sprawia, że chętnie nazywamy ją pamiętnikiem artysty ; spłaszczonym niekiedy dydaktyzmem, lecz nie pisanym doktryn aromatem.

Geologiczna historia Polski

W książce opisano kolejne etapy rozwoju geologicznego Polski,  od utworzenia fundamentu krystalicznego niespełna 2 mld lat temu po czasy obecne i najbliższą przyszłość. Dzisiejsza budowa kraju jest przedstawiona jako efekt nakładających się na siebie procesów i zdarzeń geologicznych, wykorzystujących wcześniejsze plany i struktury tektoniczne. Etapy historii omówiono w ramach aktualnej międzynarodowej skali stratygraficznej, na szerszym tle globalnym i kontynentalnym.

Alergiczne choroby oczu

Książka obejmuje zagadnienia: epidemiologia chorób alergicznych, podstawy alergologii w okulistyce, histamina definicja i funkcja w fizjologii człowieka, zarys anatomii i fizjologii oka w aspekcie umiejscowienia alergicznego procesu chorobowego, etiologiczny podział chorób alergicznych oczu, metody diagnostyczne, obraz i przebieg kliniczny alergicznych chorób oczu, alergie oczne a soczewki kontaktowe, farmakologiczne i operacyjne leczenie chorób alergicznych oczu.

Dermatologia interwencyjna

Książka  pod redakcją dr hab. n. med. Agnieszki Owczarczyk-Saczonek jest pierwszym podręcznikiem na polskim rynku wydawniczym poświęconym nagłym przypadkom chorób skóry, które mogą stanowić zagrożenie dla życia pacjenta.

Chemia fizyczna

Podręcznik z serii  Zrozumieć chemię zapewnia dodatkowe wsparcie, które pomoże  przejść ze szkoły średniej do chemii na poziomie uniwersyteckim. Będzie  również przydatny dla studentów nauk pokrewnych, takich jak biochemia, nauki o żywności lub farmacja.

Instrumentarium i techniki zabiegów w chirurgii robotowej

Autorzy przedstawili opisy poszczególnych procedur operacyjnych z dziedziny chirurgii, urologii i ginekologii, poczynając od przygotowania sprzętu i sali operacyjnej, rodzaju znieczulenia, a kończąc na szczegółowych opisach etapów operacji.

Książka zawiera bogaty materiał ilustracyjny, w tym opisy instrumentariów stosowanych podczas zabiegów.

Epigenetyka

Epigenetyka dostarcza zainteresowanym studentom, wykładowcom oraz badaczom pewnych podstaw, dzięki którym zrozumieją zasadnicze mechanizmy regulacji epigenetycznej, ich zależność od genetyki i wzajemny wpływ, jaki wywierają na siebie mechanizmy epigenetyczne i genetyczne. Poza wyjątkowymi sytuacjami nie zawiera ona informacji na temat klasycznego dziedziczenia, zachowywania się chromosomów czy cytogenetyki.

Historia języka polskiego jako doświadczenia wspólnotowego

Niniejsze dzieło ma zasadniczo inne rozłożenie akcentów w narracji od kilku wcześniejszych syntez całości dziejów języka polskiego, ale powstało bez zamiaru ich zastępowania. Pomysł zorganizowania zespołowej pracy nad nowym wykładem ma u podłoża dwie obserwacje: 1. Od czasu opublikowania dzieł Zenona Klemensiewicza (1974) oraz Bogdana Walczaka (1995) dokonały się zmiany w rozumieniu zakresu dyscypliny naukowej,  2.

Pages