Ósma część i MY!

Szanowni Czytelnicy! Uprzejmie informujemy, że w lipcu i sierpniu biblioteka będzie czynna w następujących godzinach: poniedziałek, wtorek, środa, piątek - 8:30-16:30, czwartek - 8:00-12:00. Zapraszamy!

Ósma część i MY!
poniedziałek, 24-10-2016, 09:02

Bo widzisz, Harry, to nasze wybory ukazują, kim naprawdę jesteśmy, o wiele bardziej niż nasze zdolności – Albus Dumbledore

Proszę mi wierzyć nie wiedziałam, że Harry Potter jest tak mocno uwielbiany przez czytelników. Cudowny, wspaniały niezapomniany wieczór w bibliotece i te konkursy, humorystyczne zabawy indywidualne i zespołowe. Niezaspokojona energia dzieci, zaskakujące kostiumy, czekoladowe ciasto i piękne prezentacje strojów wszystkich uczestników oraz pomysłowość dzieci i kreatywne dekoracje do tego niebanalna aranżacja biblioteki spowodowały, że promocja czytelnictwa z okazji ukazania się ósmej części Harry Pottera rozbudzi potrzebę jeszcze bardziej intensywnego czytania.  Wszyscy, dosłownie wszyscy uczestnicy naszej zabawy zasługują na uznanie i szacunek. Wiedza o kochanym bohaterze zaskoczyła nawet najbardziej uważnych czytelników. Salonik Kobiet Ambitnych tym razem przeobraził się w swoisty klub czarownic. Szczególnie czarownica Gabriela Wojnarska oczarowała wszystkich nie tylko urodą, ale przede wszystkim czarodziejskim obyciem, świetnym strojem , a także szeroką wiedzą na temat Pottera. Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Izabela Gawełek, która wykonała dekoracje w bibliotece i upiekła pyszne ciasto z oddaniem wspomagała dzieci w konkursach. Joanna Fedko i Monika Kossakowska (w realu nauczycielki) zdobyły szczególne uznanie jako czarownice. Nasze spotkanie było wspaniałe. Cudownie było widzieć zadowolone, szczęśliwe i uśmiechnięte dzieci. Pięknie przebrane, tryskające wiedzą i pomysłami. Zdolne i otwarte na poznawanie świata dzięki książkom i wspaniałym ludziom, którzy chętnie włączają się w kulturalne życie na rzecz swoich dzieci. Bajeczny wieczór 20 października w ostroszowickiej bibliotece  był pełen czarów.

Maria Kirkiewicz
Biblioteka w Ostroszowicach