Świąteczne Impresje Biblioteczne w Piławie Dolnej

UWAGA !!! Nowe godziny otwarcia BIBLIOTEKI  Wigilia 24-12-2019 7.00 - 12.00Sylwester 31-12-2019 7.00 - 15.00

Świąteczne Impresje Biblioteczne w Piławie Dolnej
czwartek, 27-12-2018, 10:19

Nadchodzą radosne święta Bożego Narodzenia, dlatego też spotkaliśmy się z uczniami klasy III, aby porozmawiać o Naszej kulturze, tradycjach, które są bogate i jedyne w swoim rodzaju. Wychowawca klasy pani Joanna Mrzygłód, opowiadała o zwyczajach, o przygotowaniach do Wigilii. Dzieci również mówiły o swoich zwyczajach w domu. Warto wiedzieć, że w naszej tradycji jabłko zawieszane na gałązkach choinki symbolizowało zdrowie i urodę. Orzech, miał nieść dobrobyt i siłę. Cukierki, pierniczki, gwarantowały szczęście dla domu. W ramach spotkań - Świąteczne Impresje Biblioteczne- dzieci wykonały z filcu kolorowe serduszka , przyozdabiając je guzikami, gwiazdkami, kokardkami. Na kolorowych wstążkach zawisły również pachnące pierniczki a śpiewane kolędy przybliżają nam świąteczny czas. Dziękując za wspólne kolorowe spotkanie życzymy wszystkim dużo dobrego, radości, życzliwości, wzajemnego zrozumienia. Pozdrawiamy ciepło.

Wanda Kun.