„Być kobietą…, być kobietą ”

„Być kobietą…, być kobietą ”
czwartek, 08-03-2018, 10:33
„Być kobietą…, być kobietą  ”

Dzień Kobiet stał się dobrą okazją do zaproszenia na spotkanie w bibliotece dzieci klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej Nr 1.  Dzieci poznały krótką historię  Dnia Kobiet. Rozmawiały o autorkach książek dla dzieci oraz kobietach znanych i mniej znanych, które miały wpływ na naszą historię. Szukały odpowiedzi na pytanie czym wyróżniają się kobiety oraz jakie miłe gesty można wykonywać by sprawić im przyjemność. Okazało się, że nie zawsze jest to tak oczywiste, jak mogło by się wydawać…  Dzieci opowiadały  o swoich mamach, o zawodach jakie wykonują. Wysłuchały czytane przez bibliotekarkę wiersze i fragmenty książek , w których głównymi postaciami były właśnie kobiety. Dzieci wykonały na koniec kwiaty – tulipany z papieru i motylki, którymi  można obdarować koleżanki , babcie lub mamy.