„o Pingwiny, pingwiny… czy to ptaki? „

Uwaga! W lipcu i sierpniu biblioteka będzie czynna od 9:00 do 17:00, w czwartki od 8:00 do 12:00.

„o Pingwiny, pingwiny… czy to ptaki? „
poniedziałek, 26-02-2018, 10:37
„o Pingwiny, pingwiny… czy to ptaki? "

Z okazji Światowego Dnia Wiedzy o Pingwinach, który przypada 20 stycznia, filię biblioteki odwiedziły dzieci  ze świetlicy  Szkoły Podstawowej  nr 5. Dzieci usłyszały  kilka ciekawostek z życia tych niesamowitych zwierząt. Obejrzały  ciekawe, kolorowe książki oraz wysłuchały wiersza  Rafała Witka  "Kto to?” i opowiadania Melani Kapelusz   „Wielka pomyłka”. Teksty zaczerpnięto  z czasopisma dla dzieci Świerszczyk. Uczniowie rozwiązywali także  zagadki logiczne i krzyżówki  związane ze światem pingwinów.  Na zakończenie uczniowie mogli wykazać się zdolnościami plastycznymi wykonując wyklejanki z podobiznami pingwinów.