Agnieszka Dobkiewicz w dzierżoniowskiej bibliotece

Agnieszka Dobkiewicz w dzierżoniowskiej bibliotece
czwartek, 24-03-2022, 10:48

W środę 23 marca odbyło się spotkanie z Agnieszką Dobkiewicz - dziennikarką i reportażystką ze Świdnicy - autorką dwóch książek o obozach Gross - Rosen: „Mała Norymberga. Historie katów z Gross Rosen” i „Dziewczyny z Gross-Rosen. Zapomniane historie z obozowego piekla”.  Autorka w swoich książkach dotyka spraw obozowych ofiar i ich oprawców w sposób odmienny od naukowych opracowań. Przywraca im twarze, imiona i nazwiska. O polskich procesach nazistów obozowych  Gross - Rosen i jego 100 filii wiedzą nieliczni. Podobnie do  dziś nie zdajemy sobie sprawy, że na naszych terenach były kobiece obozy pracy, usytuowane przy fabrykach. Atutem jej książek jest empatia dla ofiar i rzetelność w dochodzeniu do prawdy na podstawie materiałów archiwalnych.