Bez oklasków - Jan Englert Kamila Drecka

Bez oklasków - Jan Englert Kamila Drecka
środa, 13-04-2022, 12:51

Zaskakujący portret Jana Englerta. Sprawdź, co mówi o sobie i o swoim życiu, a może poznasz go od jeszcze innej strony niż dotychczas. "Bez oklasków" stanowi zapis rozmowy pomiędzy Janem Englertem a Kamilą Drecką. Z ich wymiany zdań wyłania się obraz mężczyzny o wielu obliczach, a zarazem pełnego sprzeczności. Aktorowi udało się spojrzeć na siebie przez pryzmat pracy i wszelkich życiowych doświadczeń. Jego spojrzenie, na skutek upływu lat, nabrało nieco dystansu, a komentarz stał się nieco ironiczny. To pierwszy taki wywiad, ponieważ jak dotąd o Englercie pisali tylko inni, a on sam nie wypowiadał się na swój temat. Jan Englert jest znanym polskim aktorem, zarówno teatralnym i filmowym. Ponadto zajmuje się też reżyserią teatralną, jest profesorem sztuk teatralnych i pedagogiem. Urodził się jedenastego maja 1943 roku w Warszawie. Zajął się reżyserią "Matki", "Kordiana" czy "Udręki życia". Pojawił się w filmach, takich jak: "Kanał", "Tatarak", "Perła w koronie", "Kolumbowie", "Perła w koronie", "Lalka" czy "Dom". Jest profesorem warszawskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza.