Ciapa, chlapa i dużo fajnej zabawy.

UWAGA! W dniach 17-28 czerwca 2019 roku Biblioteka Naukowa w Filii przy ul. Sikorskiego 2 będzie nieczynna z powodu inwentaryzacji. Książki można oddać w Wypożyczalni Ogólnej w Filli Biblioteki.

Ciapa, chlapa i dużo fajnej zabawy.
czwartek, 04-04-2019, 10:31

Mydło znane jest od starożytności i od tego czasu służy jako środek myjący i piorący. Jednak może mieć jeszcze inne zastosowanie np. do zabawy.
Mogli się o tym przekonać uczestnicy kwietniowych zajęć Biblioteki Malucha. Niepozorna kostka mydła posłużyła im  za hokejowy krążek, którym musieli trafić do bramki. Dzieci wspólnie z rodzicami mieli za zadanie odgadnąć  zapachy różnych mydeł, wzięli  udział w wyścigu
z  gąbką na głowie oraz dmuchali  bańkami do celu.  Inspiracją do przeprowadzenia „mydlanych zajęć” była książka pt. Mydło autorstwa Małgorzaty Strzałkowskiej.