"Ciocia Jadzia " w bibliotece czyli spotkanie z Elizą Piotrowską

"Ciocia Jadzia " w bibliotece czyli spotkanie z Elizą Piotrowską
wtorek, 21-05-2019, 13:58

13 maja w Filii biblioteki odbyło się spotkanie autorskie z pisarką Elizą Piotrowską. Jest to autorka kilkudziesięciu książek, między innymi serii książek o zwariowanej cioci Jadzi i jej równie zwariowanych przyjaciołach: Zenku Pieluszce, Heńku Rockmanie czy Pelagii Rzepie, która ma … wąsy. Autorka od pierwszych słów zjednała sobie sympatię dzieci, ponieważ żeby się z nimi spotkać przyjechała z bardzo daleka -  z Brazylii. W czasie spotkania opowiadała o swoich książkach z serii „Ciocia Jadzia”, a także o podróżach. Na spotkanie autorka przywiozła maskotkę „cioci Jadzi”, z którą można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Pisarka posiada szczególną wrażliwość, która pozwala dostrzec rzeczy naprawdę ważne i umie je opisać tak, aby były zrozumiałe dla dzieci. Na zakończenie spotkania najmłodsi zadawali mnóstwo pytań, można było również kupić książki Elizy Piotrowskiej i otrzymać autograf pisarki. Mamy nadzieję, że nie gościliśmy pani Elizy ostatni raz , ponieważ jest tak ciepłą i ciekawą osobą, że oczarowała wszystkich obecnych na spotkaniu - od najmłodszych po dorosłych.