CZASY SOLIDARNOŚCI WE WSPOMNIENIACH DZIERŻONIOWIAN

CZASY SOLIDARNOŚCI WE WSPOMNIENIACH DZIERŻONIOWIAN
środa, 02-12-2020, 11:29

Fundacja Forum Dialogu Między Kulturami, przy wsparciu partnerskim NSZZ Solidarność Region Dolny Śląsk, Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury, Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dzierżoniowie oraz Muzeum Miejskiego Dzierżoniowa, zakończyła realizację projektu „Czasy Solidarności we wspomnieniach dzierżoniowian”. Zadanie skupiało się na rejestrowaniu relacji wspomnieniowych dzierżoniowian zaangażowanych w ruch Solidarności oraz pozyskiwaniu archiwaliów związanych z tematyką projektową. Efektem końcowym projektu jest udostępnione w sieci Internet Archiwum Solidarności (pod adresem: dzierzoniowskiearchiwum.pl), w którym został zgromadzony materiał dokumentalny w postaci fragmentów zebranych relacji w wersji audio i w wersji tekstowej oraz ikonografii z prywatnych archiwów. Zebrany materiał tworzy interesującą opowieść, osadzoną w kontekście lokalnym, dającą możliwość poznania pierwszej dekady istnienia Solidarności poprzez doświadczenia konkretnych ludzi.

Projekt został dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach pro­gramu „Patriotyzm Jutra” oraz środków Gminy Miejskiej Dzierżoniów.