Dzieci w bibliotece piszą kartki do Powstańców

Dzieci w bibliotece piszą kartki do Powstańców
wtorek, 20-09-2016, 14:46

Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Było ono uosobieniem naszych kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom. BohaterON to projekt mający na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. To także swoisty hołd złożony wszystkim, którzy walczyli o wolną Polskę.  W dniach od 1 do 12 września w Bibliotece w Ostroszowicach chętni  młodzi czytelnicy mieli okazję obejrzenia prezentacji multimedialnej o Powstaniu Warszawskim oraz napisania kilku słów na kartce do Powstańca. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży.  Zgodnie z założeniem BohaterON uczestnicy mieli świadomość,że celem tej akcji jest uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego i udowodnienie,że chcemy o nich pamiętać i rozmawiać o emocjach , jakie im wtedy towarzyszyły. Mamy nadzieję,że kartki dla Powstańców wysłane z biblioteki zamienią się w długotrwałe relacje między nami, a Powstańcami, a słowa kierowane do bohaterów naładowane empatią i szacunkiem umilą czas tym dzielnym ludziom.

,,Jesteście dla nas wzorem jak trzeba się zachować",

,, Poświęciliście się dla nas .Dzięki Wam żyjemy w wolnej Polsce",

,,Dziękuję,że nauczyłem się bohaterstwa od Powstańców"

,,Powstanie Warszawskie miało sens. Chwała bohaterom"

,,Będę o Was pamiętać. Dużo zdrowia,  spokojnego życia , odwagi."

Maria Kirkiewicz