Eksperymenty naukowe z okazji Dnia Dziecka

UWAGA! W dniach 17-28 czerwca 2019 roku Biblioteka Naukowa w Filii przy ul. Sikorskiego 2 będzie nieczynna z powodu inwentaryzacji. Książki można oddać w Wypożyczalni Ogólnej w Filli Biblioteki.

Eksperymenty naukowe z okazji Dnia Dziecka
wtorek, 28-05-2019, 11:44

Z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka w Dziale Dziecięco-Młodzieżowym odbył się bardzo ciekawy pokaz przeprowadzony przez Mini Naukowca. Młodzi czytelnicy mogli obserwować eksperymenty ukazujące magiczną stronę chemii, wywołały dżina z butelki, obserwowały zmiany barw roztworów, poznały potwora z piany i cieszyły się z wirującego papieru. Odważne dzieci miały okazję asystować przy niektórych eksperymentach, barwiąc wodę czy zamrażając róże. W czasie tego spotkania Naukowcy udowodnili, że chemia jest bardzo fascynującą nauką, opartą nie tylko na skomplikowanych wzorach, ale przede wszystkim na ciekawych doświadczeniach.

Jeszcze raz życzymy wszystkim dzieciom radości w poznawaniu i odkrywaniu świata.