Historia Dzierżoniowa z radiem w tle.

Uwaga! W lipcu i sierpniu biblioteka będzie czynna od 9:00 do 17:00, w czwartki od 8:00 do 12:00.

piątek, 05-05-2017, 08:15
Historia Dzierżoniowa z radiem w tle.

28 kwietnia  w Bibliotece gościli  uczniowie klasy II F ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Dzierżoniowie. Dzieci  podczas lekcji bibliotecznej poznały  Historię  Dzierżoniowa z radiem w tle. Dowiedziały się kto jest patronem miasta, jakie  są  ciekawe miejsca w Dzierżoniowie,  poznały też historię słynnych Zakładów Radiowych DIORA.  Atrakcją była możliwość obejrzenia  zabytkowych  radioodbiorników udostępnionych  bibliotece  dzięki uprzejmości Muzeum Miejskiego Dzierżoniowa.  Dzieci z  zainteresowaniem  wysłuchały  książki  Franklin i stare radio oraz   bajki  Straszne skutki oglądania telewizji  Macieja Wojtyszko. Na koniec spotkania dzieci wykonały flagę miasta.