Klub Podróżnika - MEKSYK – ALE MEKSYK!!!

Klub Podróżnika - MEKSYK – ALE MEKSYK!!!
środa, 06-10-2021, 11:50

Po długiej przerwie, 5 października odbył się w Bibliotece w Rynku Klub Podróżnika. Naszym gościem był pochodzący z Nowej Rudy Bolesław Grabowski, który przez wiele lat uczył geografii. Bolesław Grabowski kocha podróże, w naszej bibliotece opowiadał już m.in. o Etiopii, Kanadzie czy Ziemi Świętej. Najnowszy wykład prelegenta dotyczył Meksyku, gdzie pojechał na wesele znajomego. Słuchacze mogli dowiedzieć się wielu ciekawostek o zabytkach, przyrodzie czy mieszkańcach Meksyku, a także poznali smakowitą meksykańską kuchnię oraz tradycyjne stroje. Bolesław Grabowski  przywiózł ze sobą wiele pamiątek z dalekiego kraju. Po zakończonym wykładzie wszyscy chętni mogli przymierzyć piękne stroje lub obejrzeć meksykańskie drobiazgi.