Mamma mia. Włochy dla dociekliwych Powiększ Mamma mia. Włochy dla dociekliwych - Anna Ładecka, Monika Utnik-Strugała

piątek, 08-03-2019, 12:57
Mamma mia. Włochy dla dociekliwych Powiększ Mamma mia. Włochy dla dociekliwych -  Anna Ładecka, Monika Utnik-Strugała

Pierwszy tom nowej serii Wydawnictwa Dwie Siostry: przewodnik po najsłynniejszych ikonach włoskiej kultury.
Dlaczego dla całego świata to Italia, a dla nas – Włochy?
Jak to się stało, że wszystkie drogi prowadzą do Rzymu?
Czy pizza ma swoją królową?
Dlaczego wieża w Pizie jest krzywa?
Czy to prawda, że Włosi jeżdżą na osach?
Ta książka to podróż po kulturze Włoch – tej wysokiej i tej najbardziej popularnej. Pełna anegdot i ciekawostek opowieść o kraju, który – choć tyle o nim wiemy – potrafi zaskoczyć.
Mamma mia to pierwszy tom serii „Świat dla Dociekliwych”. Zaprezentuje ona kulturę różnych krajów: opowie o miejscach, postaciach, zabytkach, potrawach i pojęciach, o których prawie każdy słyszał, ale mało kto naprawdę zna kryjące się za nimi historie – a także o tych mniej znanych, które warto poznać.