MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO - 21 LUTEGO

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO - 21 LUTEGO
piątek, 22-02-2019, 15:19

21 LUTEGO - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO Tego dnia gośćmi biblioteki były dzieci z klasy IV Szkoły Podstawowej nr 3 im. Komisji Edukacji Narodowej w Dzierżoniowie. Dowiedziały się, między innymi, co to jest KULTURA JĘZYKA i dlaczego jest ona taka ważna. Chętnie i ze śmiechem uczestniczyły w zajęciach,  odpowiadając na pytania o znaczenie mało używanych, bądź zapomnianych słów i pojęć: biały kruk, błędne koło, stawać na uszach, czy też zabijać czas. Poznały nowe słowa: DIALEKT i  GWARA oraz ciekawostki, np. ilu ludzi na świecie mówi po polsku? Ile liter ma polski alfabet? Na zakończenie wspólnie z bibliotekarzem uczniowie przeczytali „wierszyki łamiące języki” i zaśpiewali piosenkę o polskim alfabecie.