Na szlaku żubra i rysia. Polskie Parki Narodowe

Na szlaku żubra i rysia. Polskie Parki Narodowe
czwartek, 24-06-2021, 13:53

W Polsce mamy ponad 20 parków narodowych. Można stwierdzić, że niemal każdy mieszkaniec naszego  kraju ma je „na wyciągnięcie ręki”. W  większości, umożliwia się nie tylko zwiedzanie, ale i czynny wypoczynek. Na ich terenach są ścieżki edukacyjne, zabytki,  muzea przyrodnicze. Biebrzański Park Narodowy, na przykład, dla turystów organizuje spływy rzeką Biebrzą. Przez teren parku przebiega też szlak rowerowy Green Velo. Natomiast na wodach Narwiańskiego Parku Narodowego dozwolone jest wędkarstwo i kajakarstwo. Podobnie jest w Wigierskim Parku Narodowym, gdzie udostępnione wody można zwiedzać kajakiem, łodzią wiosłową, żaglówką lub innym sprzętem pływającym bez silnika spalinowego. Zapraszamy zatem do  wędrowania i terenowej aktywności. Miejscem startowym może być biblioteka w Rynku.