Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Smok z Dzierżoniowa"

 Ze względu na ograniczenia w świadczeniu usług- MPBP w Dzierżoniowie otwarta jest w godzinach 11-17 od pn-śr,pt oraz 8-12 czw. 

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Smok z Dzierżoniowa"
czwartek, 14-06-2018, 09:12
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Smok z Dzierżoniowa"

5 czerwca 2018 r do Biblioteki przybyli uczniowie klas I-IV  ze Szkół  Podstawowych nr 1, 3 i 5 z Dzierżoniowa, którzy brali udział w konkursie plastycznym Smok z Dzierżoniowa przeprowadzonym przez Miejsko-Powiatową Bibliotekę  Publiczną im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Dzierżoniowiez okazji 41. Dni Dzierżoniowa. Tematyka konkursu nawiązywała do herbu naszego miasta. W konkursie wzięło udział  53.  dzieci. Prace oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych:  klasy I -II oraz III-IV. Przyznano nagrody równorzędne, otrzymali je:  SP1  - Julia z klasy 1b, Karol z klasy 4s  oraz wyróżnienie Aleksander  z klasy 4a;  SP3 -  Filip z klasy 3a, SP5 - Kasia z klasy 1a, Eliza z klasy 1c, Amelia z klasy 3e. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki. Gratulacje!!!  
Biblioteka dziękuje  pani Elwirze  Chamczyńskiej  dyrektor SP nr1,  pani Reginie  Walendowskiej  dyrektor SP nr 3 i pani Urszuli Skoczek dyrektor SP nr 5 oraz pp. Ani Opęchowskiej, Jolancie Rygas , Katarzynie Szkwarek  za współpracę i pomoc przy organizacji konkursu.   Przy okazji tej uroczystości, w  ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom organizowanego przez Fundację „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom” młodzież ze Szkoły Podstawowej  nr 1 w Dzierżoniowie przeczytała zaproszonym do biblioteki dzieciom Legendę o doboszu. Dzięki swoim starszym kolegom dzieci miały okazję wzbogacić swoją wiedzę na temat historii naszego miasta.  Wszystkim Serdecznie dziękujemy!