Salonik Kobiet Ambitnych w Ostroszowicach

Salonik Kobiet Ambitnych w Ostroszowicach
poniedziałek, 20-06-2016, 13:38

Dwa lata wspaniałej przygody z Salonikiem Kobiet Ambitnych w Ostroszowicach.

17 czerwca w ostroszowickiej bibliotece Salonik Kobiet Ambitnych obchodził drugą rocznicę  swojej działalności. Przy wspaniałym torcie, oczywiście w kształcie kapelusza, wspominaliśmy nasze początki, najzabawniejsze historyjki, najważniejsze chwile oraz niezapomniane przeżycia... Maj 2014... niby nic a tak to się zaczęło, zwyczajne, a jednak niezwyczajne pa... pa... pa... w wykonaniu Orkiestry Dętej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu z okazji Dnia Rodzin.  Debiutancki występ Pań, czyli: "Rodzina w poezji, piosence i sztuce". Mimo deszczu wspaniała impreza i... pierwsze koty za płoty... Później nastąpiła seria ciekawych warsztatów - decoupage, tapicerskie, pieczenia pierników i tak do września... a we wrześniu? We wrześniu odbyło się pierwsze  Narodowe Czytanie - fragmenty Trylogii Henryka Sienkiewicza odczytane oczywiście w strojach z tamtych czasów...  Następnie Andrzejki, czas spotkania lokalnych liderów, a tam ...Nasza koleżanka z Saloniku Bożena Nowak  została mianowana  na Gminną Wiedźmę Lukrecję z nieodłącznym kotem -Hanną Miarką. Styczeń 2015 i nasz udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy , wspaniała przygoda z niebanalnym stoiskiem , lokalnymi piernikami, rewelacyjną Fotobudką .To wszystko przyczyniło się do zebrania dużej kwoty na szczytny cel..  Dodatkowo przekazany na licytację tort zakupiony został za rekordową sumę.  Z dużym sukcesem ruszył następny projekt "Ostrrroszowicki piernik" z lakową pieczątką i logiem Saloniku.     W końcu z ogromną radością dotarliśmy do naszej najambitniejszej imprezy - Gminnych Obchodów Dnia Flagi.  Podczas tego  wydarzenia wytyczyliśmy sobie szczytny ce: celebrowanie symboli narodowych. Podczas dożynek w 2015 kolejne Narodowe Czytanie"Lalki" Bolesława Prusa w strojach z epoki pozwoliło nam zaprezentować się szerokiej publiczności Jesienią  tego roku po raz drugi odbyło się wspólne robienie kotylionów na Dzień Niepodległości. Wiosną 2016 wydarzyło się coś niespodziewanego - dostałyśmy się do półfinału ogólnopolskiego konkursu "Kobiety na start". To dodało nam skrzydeł... Zrobiłyśmy więc wieczór muzyczno -poetycki, przygotowałyśmy premierę książki lokalnego poety. Dalsza działalność do entuzjazm i zupełne szaleństwo . Po raz drugi zorganizowałyśmy drugie Gminne Obchody Dnia Flagi. Tym razem miałyśmy więcej doświadczenia i wcale nie mniej pomysłów. Jakże cieszył widok wywieszonych biało - czerwonych flag, które rozdałyśmy w poprzednim roku... a Polonez zatańczony na placu przed salą wiejską w Ostroszowicach przejdzie do historii...  Kilka dni później, ku zaskoczeniu wszystkich, otrzymałyśmy zaproszenie do Pałacu Prezydenckiego. Spotkanie z Panią Prezydentową, obiad w ogrodach Pałacu Prezydenckiego i krótkie zwiedzanie Warszawy to niezwykła, niezapomniana przygoda... Na początku czerwca 2016 oszałamiająca "NOC bibliotek" w naszej wsi i kolorowy korowód przez wieś w poszukiwaniu Magicznego drzewa... Tak właśnie minęły dwa lata... To co się wydarzyło w tym czasie było możliwe tylko dzięki zaangażowaniu wielu osób. Szczególnie najbliższych. To Oni są dopełnieniem Saloniku... Bardzo dziękujemy za każde wsparcie, za zrozumienie i za pomoc... Razem możemy wszystko...

Maria Kirkiewicz