Spotkanie Klubu Komputerowego: Edycja zdjęć

UWAGA! W dniach 17-28 czerwca 2019 roku Biblioteka Naukowa w Filii przy ul. Sikorskiego 2 będzie nieczynna z powodu inwentaryzacji. Książki można oddać w Wypożyczalni Ogólnej w Filli Biblioteki.

Spotkanie Klubu Komputerowego: Edycja zdjęć
poniedziałek, 25-02-2019, 12:13
klub komputerowy

Na czwartkowym spotkaniu Klubu Komputerowego Seniora w Czytelni Multimedialnej uczestnicy uczyli się podstaw edycji zdjęć. Prowadzące demonstrowały, w jaki sposób obrócić zdjęcia oraz zmienić jego nazwę. Edytor zdjęć, z którym zapoznawali się seniorzy w bibliotece to darmowy i łatwy w obsłudze program, zainstalowany w laptopie przez producenta. Program jest intuicyjny w obsłudze i posiada pełną polską wersję językową, dzięki czemu z jego obsługą nie powinni mieć problemu nawet mniej doświadczeni użytkownicy komputera. Proste czynności, takie jak przycinanie, rozjaśnianie czy korekcja czerwonych oczu stały się znacznie łatwiejsze do wykonania. Kolejne spotkanie klubu odbędzie się w połowie marca.