Teatrzyk Lalkowy "Błękitny Ptak"

Teatrzyk Lalkowy "Błękitny Ptak"
czwartek, 10-12-2015, 08:37

W dniach 1 i 2 grudnia w Filii Biblioteki, ul Sikorskiego 2 odbyły się 4 przedstawienia Teatrzyku Lalkowego „Błękitny Ptak”. Teatrzyk, działający przy bibliotece,  rozpoczął swoją działalność we wrześniu tego roku i z okazji mikołajek wystąpił z przestawieniem pt. „Czerwony Kapturek”. Przedstawienie obejrzało ok 160 dzieci z Przedszkola Niepublicznego nr 3 Pod Topolą, Niepublicznego Przedszkola nr 4 w Dzierżoniowie, oraz ze Szkoły Podstawowej nr 6. Przedstawienie przygotowała i wyreżyserowała Dorota Kucharska. Aktorami w teatrzyku są uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 - Marlenka Budnik, Natalia Sawka, Justynka Polowczyk, Monika Zaręba, Hubert Jurczenko. Po przedstawieniu nagrodzonym gromkimi brawami przez przedszkolaków, aktorzy występujący w przedstawieniu otrzymali słodkie podarunki od Jadwigi Horanin – dyrektora biblioteki.