Teatrzyk Lalkowy "Błękitny Ptak"

Teatrzyk Lalkowy "Błękitny Ptak"
czwartek, 09-01-2020, 07:51

W grudniu odbyła się premiera bajki „Tymoteusz Rym-Cim-Cim” Teatrzyku Lalkowego „Błękitny Ptak”, działającego przy Filii Biblioteki. Przedstawienie obejrzało 220 dzieci z dzierżoniowskich przedszkoli ( Przedszkole nr 2,3,4 i 7) oraz uczniowie ze SP nr 5.   W Teatrzyku występują uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Noblistów Polskich i Szkoły Podstawowej nr 5 im. Bohaterów Westerplatte, są to : Zosia Chlipała, Kuba Biały , Hania Szymczak i Olivier Gonciarz. „Tymoteusz Rym-Cim-Cim” jest drugim przedstawieniem przygotowanym przez tę grupę aktorów. Od połowy stycznia rozpoczną się próby do następnej bajki, którą młodzi widzowie będą mogli obejrzeć w okolicy 1 czerwca,  z okazji Dnia Dziecka.