Wystawa "Powstanie Warszawskie 1944, Bitwa o Polskę"

Szanowni Czytelnicy! Uprzejmie informujemy, że w lipcu i sierpniu biblioteka będzie czynna w następujących godzinach: poniedziałek, wtorek, środa, piątek - 8:30-16:30, czwartek - 8:00-12:00. Zapraszamy!

Wystawa "Powstanie Warszawskie 1944, Bitwa o Polskę"
wtorek, 04-06-2024, 14:11
Zapraszamy od 3 czerwca do 31 sierpnia do Gminny Ośrodek Kultury, Bibliotek i Sportu w Łagiewnikach do obejrzenia wystawy z okazji 80-tej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
Wystawa "Powstanie Warszawskie 1944, Bitwa o Polskę" została przygotowana przez Biuro Edukacji Narodowej IPN i przedstawia podstawowe informacje o powstańczym zrywie w sierpniu i we wrześniu 1944 roku.
Jest pierwszą w całości kolorową wystawą o Powstaniu Warszawskim, dzięki kunsztownemu procesowi koloryzacji zdjęć czarno-białych dokonanemu przez Mikołaja Kaczmarka.
Zaprezentowane fotografie pochodzą ze zbiorów m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego, Polskiej Agencji Prasowej, Ośrodka KARTA i kolekcji prywatnych.