Wystawa prac Tadeusza Kwazebarta w dzierżoniowskiej bibliotece

Wystawa prac Tadeusza Kwazebarta w dzierżoniowskiej bibliotece
środa, 16-03-2022, 14:07

Tadeusz Kwazebart  rysunkiem zajmował się od dziecka. Spod jego pędzla wyszło ponad 300 obrazów, nie licząc szkiców i rysunków, które bardzo często jako prezenty rozdawane są przyjaciołom i znajomym. Pierwsza wystawa indywidualna miała miejsce w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bielawie w 2015 r. Wiele polichromii na głównych ołtarzach (m.in. w Przedborowej) odzyskało swój blask dzięki jego pracom konserwatorskim Jeden z większych obrazów, przedstawiający ojca Kolbe, wisi w dawnej greckokatolickiej cerkwi parafialnej pw. św. Jerzego we wsi Jurowce koło Sanoka. Twórca docenia wszelkie techniki, starając się zgłębić ich tajniki, maluje ze zdjęć, z natury, czasem czerpie z malarskich inspiracji. Maluje m.in.. farbami olejnymi a wśród ulubionych tematów są portrety koni oraz krajobrazy. Ta różnorodność okazała się sporą wartością podczas warsztatów dla dzieci w Tuszynie, Piławie Dolnej i Ostroszowicach.

OD 16 MARCA DO KOŃCA KWIETNIA 2022 R. WYSTAWĘ PRAC TADEUSZA KWAZEBARTA  MOŻNA OBEJRZEĆ W  WYPOŻYCZALNI MIEJSKO-POWIATOWEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W DZIERŻONIOWIE, RYNEK 2.