Z biblioteką w krainę sztuki

Z biblioteką w krainę sztuki
piątek, 04-11-2016, 13:47

Dziecko jest zapowiadającą się zorzą człowieczeństwa,
istotą chłonną i ciekawą wielkiego świata ludzi
.

/Stefan Szuman/

Teatrzyk Kamishibai to znak rozpoznaczy biblioteki w Ostroszowicach. Jest to niezwykle inspirująca forma pracy szczególnie z najmłodszymi czytelnikmi.  W piątek 4 listopada dzieci z Gminnego Predszkola wysłuchały opowiadania Christiana Ferrari i Anne Brouillard pt. ,,Rower Walentynki". W magicznym teatrzyku, w którym ilustracje przesuwają się w odpowiednim tempie,zasłuchani odbiorcy poznali historię dziewczynki, która zabierała na swój rower wszystkich chętnych znajomych. Wbrew logice i panującym zasadom mała Walentynka zgadzała sie przyjąć na swój pojazd aż dziewięcioro pasażerów. Czy zrobiła dobrze? Jak się skończyła ta wyprawa i jak należało się zachować w takiej sytuacji zastanawiały się  dzieci. Słusznie zauważyly, że najlepszym wyjściem z tej sytuacji byłby zakup nowego samochodu lub autobusu.  Historia Walentynki i jej przyjaciół pozwoliła dzieciom cieszyć się pięknymi obrazami, utrwaliła nazwy zwierząt oraz liczebniki porządkowe. Dyskretnie wprowadziła dzieci w świat sztuki  teatralnej małymi kroczkami. Bo przecież ci mali odbiorcy, to dopiero niewielkie promyki słońca. Z ogromnymi możliwościami.