Bajka

Szanowni Czytelnicy! Uprzejmie informujemy, że Dział Dziecięcy Filii posiada nowy numer telefonu: 507 770 859

Bajka

Rudzielec z puszystą kitą z wizytą w Bibliotece Malucha

Rudzielec z puszysta kitą przemyka po drzewach jak błyskawica, do szczęśliwców może się zaliczyć osoba, której uda się spojrzeć na niego z bliska! Ponieważ właśnie w styczniu wypada Dzień Wiewiórki na zajęciach Biblioteki Malucha poznawaliśmy bliżej to zwinne zwierzątko. Doskonała sprinterka, skoczna i bardzo sprytna, gromadzi zapasy na zimę w wielu skrytkach, wcale o nich nie zapominając, jak sugerują niektórzy, ale po prostu kiedy jest lżejsza zima, niektóre przysmaki okazują się niepotrzebne więc zostają ukryte w ziemi dając czasem początek nowym drzewom.

Przyjaciele żyrafy Bajki o empatii tom II

Pierwsze spotkanie z mieszkańcami Leśnego Zakątka pozwoliło małym i dużym Czytelnikom poznać bliżej świat emocji i potrzeb oraz opanować sztukę słuchania sercem tego, co inni mówią i widzenia sercem tego, co robią. To było wzruszające i wzbogacające spotkanie.

Prawo upadłościowe i prawo restrukturyzacyjne Zarys wykładu

W podręczniku omówione zostały regulacje zawarte w dwóch aktach prawnych – ustawie z 28.2.2003 r. – Prawo upadłościowe i ustawie z 15.5.2015 r. – Prawo restrukturyzacyjne – normujących problematykę postępowań prowadzonych w przypadku niewypłacalności bądź zagrożenia niewypłacalnością przedsiębiorców i innych podmiotów objętych ich zakresem podmiotowym.

"Ślimaki spacerują w deszczu"

Znane z powolności i żarłoczności, niektóre swój dom-muszlę noszą na nodze a inne bajecznie kolorowe i zaskakujące kształtami żyją w morzach. To oczywiście ślimaki. Na zajęciach Biblioteki Malucha dzieci poznawały ich zwyczaje przyglądając się gościom specjalnym, czyli ślimakom winniczkom w słoiku. Maluchy w ślimaczym tempie pospacerowały, pobawiły się muszlami z kasztana oraz wraz z rodzicami wykonały barwnego ślimaka- bujaka.

Kicia kocia zaprasza do biblioteki

W czwartkowe przedpołudnie nawet deszcz nie przeszkodził w wizycie u Śliweczek z najmłodszej grupy w Niepublicznym Przedszkolu „Szóstka”. Maluszki wraz z Kicią Kocią zastanawiały się jak się ubrać kiedy jest zimno, zaglądały do pyszczków ziewających zwierzątek oraz wysłuchały opowieści o wilku i siedmiu koźlątkach. Wszystkie książeczki tak się podobały dzieciom, że obiecały przyjść wkrótce do biblioteki i je wypożyczyć.

 

Ferdynand Wspaniały (L.J. Kern)

„We wtorek zaraz po obiedzie Ferdynand, jak zwykle, położył się na kanapie. Kanapa była stara i w jednym miejscu miała zagłębienie wielkości Ferdynanda”. Na niej pies najczęściej zapadał w głęboki sen. Śnił o tym, że stał się człowiekiem, o odkrywaniu nieznanych lądów, o podniebnej podróży windą hotelową, a nawet o sędziowaniu na wystawie psów rasowych. A może to wcale nie był sen...

Zimowe spotkania z przedszkolakami

Ostatni styczniowy tydzień to wesołe, zimowe spotkania z przedszkolakami z PP3 Dzierżoniów. Najmłodsze grupy Lisków i Myszek odwiedziliśmy my bawiąc się wspólnie książeczkami dotykowymi i aktywizującymi. Natomiast grupy Jeżyków, Sówek i Misiaków odwiedziły Dział Dziecięcy Filii wysłuchując opowieści o nieśmiałym małym pingwinku, który uczył się pływać w oceanie. Dzieci świetnie się bawiły rozwiązując zimowe zagadki, przynosząc śnieżki  bałwankowi i szukając śnieżynek do pary.

Biuro podróży Nosorożki Papti (M.Mortka)

Papti najbardziej na świecie kocha podróże, dżunglę Łubu-dubu i niesienie pomocy innym. Mała nosorożyca prowadzi biuro podróży dla zwierzaków. Pomagają jej w tym przyjaciele: wiecznie drzemiący leniwiec Śpioch i uwielbiająca naśladować dźwięki papuga Gaduła. Doradzając sąsiadom, gdzie wyjechać na wakacje, Papti wspiera ich również w rozwiązywaniu codziennych problemów. Niektórzy klienci biura podróży stanowią dla nosorożki prawdziwe wyzwanie!

Kot kameleon (J.Wachowiak)

Natalia nie jest szczególnie zadowolona, gdy musi zostać na kilka dni na wsi u babci Anieli. A gdy po odjeździe rodziców okazuje się, że w samochodzie została jej torba z ulubionymi zabawkami, jest naprawdę zmartwiona. Cóż ona będzie robić przez całe dni z babcią i czarnym kotem, który chyba jej nie lubi? Na szczęście babcia zabiera ją na strych, gdzie można przymierzać fantazyjne kapelusze i bawić się szkiełkami witrażowej lampy.

Strony