Biografia

 

Biografia

Pięknie jest żyć dwa razy - Sharon Stone

Otworzyłam oczy i zobaczyłam, że pochyla się nade mną mężczyzna. Był tuż przy mojej twarzy. Jego spojrzenie było tak łagodne, że pomyślałam: zaraz umrę. Nieznajomy gładził mnie po głowie, po włosach, o Boże, był taki przystojny. Wolałabym, żeby to był mój kochanek, a nie ktoś, kto właśnie powiedział: „Doszło u pani do krwawienia w mózgu”. - Sharon Stone, „Pięknie jest żyć dwa razy”

Wygnaniec. 21 scen z życia Zygmunta Baumana - Artur Domosławski

WIELKI POWRÓT AUTORA “KAPUŚCIŃSKI NON-FICTION”

O ZYGMUNCIE BAUMANIE PISZE ARTUR DOMOSŁAWSKI
“Wygnaniec. 21 scen z życia Zygmunta Baumana”
premiera: 24.02.2021

Widziałem otchłań - Simone Moro

„Widziałem otchłań” – refleksyjna opowieść najsłynniejszego włoskiego alpinisty, Simone Moro.

Vetulani. Piękny umysł, dzikie serce - Katarzyna Kubisiowska

Wybitny neurobiolog, ateista, prowokator, zwolennik legalizacji marihuany.
Pierwsza biografia Jerzego Vetulaniego.

2 marca 2017 roku zostaje ranny w wypadku na przejściu dla pieszych. Nie odzyska już przytomności. Umiera po pięciu tygodniach.

Poli Raksy twarz - Krzysztof Tomasik

Pola Raksa zagrała wiele ról teatralnych i filmowych, ale zbiorową wyobraźnią zawładnęła dzięki roli w serialu, który stał się jednym z największych fenomenów polskiej kultury masowej. Postać ślicznej sanitariuszki przyniosła jej bezprecedensową sławę, stając się jednocześnie przekleństwem. Chociaż wystąpiła w filmach Wajdy, Hasa i Barei – dla milionów widzów pozostała już na zawsze rudowłosą Rosjanką z Czterech pancernych.

Bez oklasków - Jan Englert Kamila Drecka

Zaskakujący portret Jana Englerta. Sprawdź, co mówi o sobie i o swoim życiu, a może poznasz go od jeszcze innej strony niż dotychczas. "Bez oklasków" stanowi zapis rozmowy pomiędzy Janem Englertem a Kamilą Drecką. Z ich wymiany zdań wyłania się obraz mężczyzny o wielu obliczach, a zarazem pełnego sprzeczności. Aktorowi udało się spojrzeć na siebie przez pryzmat pracy i wszelkich życiowych doświadczeń.

Każdy dzień jest cudem - Joanna Kurowska Kamila Drecka

"Każdy dzień jest cudem" to fascynujący wywiad Kamili Dreckiej przeprowadzony z filmową i teatralną gwiazdą Joanną Kurowską. Jak wyglądała jej droga do szczęścia i osiągnięcia spełnienia? Jak aktorka poradziła sobie z przeciwnościami losu? Joanna, a tak naprawdę Katarzyna Kurowska to pochodząca z Kaszub aktorka, która znana jest z ról w produkcjach takich jak "Graczykowie", "Komedia małżeńska" czy "13 posterunek".

Kotański. Bóg Ojciec. Konfrontacja. Opowieść o legendarnym twórcy Monaru - Anna Kamińska

Poznaj poruszającą historię psychologa, który działał w czasach PRL-u. Jego metody były uznawane za kontrowersyjne, choć przynosiły wspaniałe rezultaty. Książka "Kotański. Bóg Ojciec. Konfrontacja. Opowieść o legendarnym twórcy Monaru" jest biografią mężczyzny, który ocalił życie wielu osób, o których zapomnieli inni. W czasach PRL-u problem narkotyków, alkoholizmu czy bezdomności nie istniał, więc nie było potrzeby, aby się na nim skupiać.

Polarniczki. Zdobywczynie podbiegunowego świata - Dagmara Bożek

Jaki naprawdę jest biegun polarny? Jak dotkliwe jest jego zimno, jak biała jest jego biel? Jak trudno jest przetrwać w jego surowych warunkach? Czy są w stanie temu podołać kobiety i z jakimi trudnościami przyjdzie im się zmierzyć? Tego wszystkiego możesz się dowiedzieć, jeśli sięgniesz po książkę "Polarniczki.

Curriculum vitae

Chciał być malarzem, tworzyć monumentalne dzieła, został najwybitniejszym ilustratorem książek dla dzieci i młodzieży. Dla grafików, ilustratorów to absolutny ideał, mag. Czarodziej wyobraźni, ambasador wyobraźni, to tylko nieliczne z imion opisujących magiczną moc jego twórczości, dzięki której bez reszty zawładnął i ukształtował wyobraźnię wielu pokoleń Polaków.

Strony