Biografia

Biografia

Dzikowska. Pierwsza biografia legendarnej podróżniczki

Dzikowska. Pierwsza biografia legendarnej podróżniczki.
Podróżowała samotnie lub wraz mężem Tonym Halikiem, odkrywała nieznane, docierała tam, gdzie nie było bezpiecznie.

Bratny. Hamlet rozstrzelany - Emil Marat

W powszechnej świadomości Roman Bratny jest przede wszystkim autorem "Kolumbów" – powieści, która kształtowała obraz powstania warszawskiego i wojennej generacji dwudziestolatków. Emil Marat przygląda się jednak całej twórczości pisarza, niejednokrotnie zaskakującej, dobrej, ale i bardzo słabej, bo w niej Bratny zdawał się wręcz wściekle walczyć z mitem, do którego stworzenia sam się przyczynił. W tej biografii Emil Marat przeprowadza czytelników przez życiowe ewolucje pisarza. Poeta, prozaik, powstaniec, podczas wojny – nacjonalista, po wojnie – komunista.

Spowiedź scjentologa - Mike Rinder

Pod pozorem walki o uratowanie świata manipulują ludźmi.

Korumpują i zastraszają władze.

Sprzeciwiają się psychiatrii, nękają lekarzy i walczą o delegalizację leków.

Oficjalnie są kościołem, ale funkcjonują jak mafia.

Scjentolodzy działają w bezwzględny i precyzyjnie zaplanowany sposób.

Fratelli. Prawdziwa włoska rodzina - Santo Versace

Kulisy jednego z najsłynniejszych domów mody oraz sekrety familii Versace.

Fratelli to intymna, dotąd nieznana opowieść członka rodziny Versace, a zarazem jedyna w swoim rodzaju historia włoskich marzycieli, którzy zrewolucjonizowali świat mody.

Santo Versace, starszy brat Gianniego, wychodzi z cienia, by po raz pierwszy uchylić rąbka tajemnicy domu mody Versace oraz swojego domu rodzinnego.

Tatuaż na mózgu. Moje życie z chorobą Alzheimera - Daniel Gibbs, Teresa H. Barker

Neurolog Daniel Gibbs pisze refleksyjną, pouczającą, miejscami humorystyczną i wzruszającą relację z pierwszej ręki na temat życia we wczesnej fazie choroby Alzheimera. Splata wiedzę kliniczną, nabytą dzięki dekadom opieki nad pacjentami, z własnym przeżywaniem choroby. Widoczne na wynikach badań zmiany na swoim mózgu porównuje do tatuażu. A ten był w wielu społecznościach uważany za oznakę realizacji konkretnej misji.

Lunia i Modigliani - Sylwia Zientek

Czy miłość do malarza można pomylić z miłością do sztuki?

Czy trzeba poświęcić siebie, by rozsławić najoryginalniejszego artystę na świecie?

Czy próbując zadowolić wszystkich, można rozwijać się i żyć szczęśliwie?

Ksiądz z Dachau - ks. Ludwik Walkowiak

Wstrząsająca relacja naocznego świadka okrucieństw w obozach koncentracyjnych, które – jak sam pisze – zdają się niewysłowione.

Emilian Kamiński. Reżyser marzeń - Patrycja Pawlik

Ostatnia rozmowa z Emilianem Kamińskim – aktorem, reżyserem, dyrektorem teatru, ale przede wszystkim człowiekiem wrażliwym na świat, konsekwentnie realizującym swoje marzenia. Szczerze opowiedział w niej o dzieciństwie, rodzinie, mistrzach, teatrze. Jedynym tematem, którego nie poruszył, była jego choroba.

To ja, Judasz - Tomasz P. Terlikowski

Najbardziej mroczna i niejednoznaczna postać Nowego Testamentu. Tajemnice i wszystkie twarze Judasza w książce Tomasza P. Terlikowskiego.

Sprzedawca pachnideł? Złodziej? Bojownik o wolność Izraela? Intelektualista z Judei pośród galilejskich rybaków? Kim był Judasz?

Strony