Nowe niebo (H.Cygler)

Matylda Halman stawia wszystko na jedną kartę i wraz z osieroconymi przez brata dziećmi emigruje za ocean. Trafia do Winony w Ameryce, gdzie już wcześniej osiedliło się wielu Kaszubów. Zderzenie z nową rzeczywistością jest twarde. Los nie oszczędza rodziny Halmanów, jednak ani Matylda, ani jej podopieczni się nie poddają. Walczą o lepsze życie, choć jego ścieżki są kręte i pełne wybojów.

Niewidzialny Dolny Śląsk. Pałace, których już nie zobaczysz

Dolny Śląsk to jeden z najpiękniejszych regionów Europy Środkowej. Nieoceniona w tym zasługa zamków, pałaców i dworów, które w takiej obfitości już nigdzie w Polsce nie występują. Majestat Książa, Czochy czy Kliczkowa jest zwierciadłem, w którym lubimy się przeglądać. Z zachwytem i beztroską, zwykle nieświadomi jak wielki, ziejący przerażającą pustką mrok kryje się po drugiej stronie lustra.

Bagdad. Miasto pokoju, miasto krwi (Justin Marozzi)

Bagdad – znany od wieków jako „miasto pokoju", przez większość swojej niezwykłej historii był jednym z najważniejszych światowych centrów kulturalnych i handlowych, budził podziw bajecznymi pałacami, parkami, wykwintnością wspaniałych meczetów i szkół islamskich. To tu można było znaleźć najbardziej utalentowanych matematyków, astronomów, lekarzy, muzyków i poetów, to właśnie tutaj w czasach kalifów spisano Księgę tysiąca i jednej nocy.

Korona i kobiety. Król Kazimierz wielki bigamista (Iwona Kienzler)

Życie uczuciowe ostatniego z Piastów!
Jedyny król obdarzony przez Polaków przydomkiem „Wielki”. Przez współczesnych zapamiętany także jako morderca, gwałciciel i bigamista. Jaka jest prawda o tym najciekawszym z królów na polskim tronie?

Sekret Tatiany (Gill Paul)

Dwie kobiety. Dwie różne historie. I jedna tajemnica, która je połączyła.
1914. Wielka księżna Tatiana z rodu Romanowów zakochuje się w rannym oficerze kawalerii. Czas im nie sprzyja: wojna przybiera katastrofalny obrót, potężna monarchia chyli się ku upadkowi, a życiu kochanków zagraża śmiertelne niebezpieczeństwo.

Ludowa historia Stanów Zjednoczonych. Od roku 1492 do dziś

Ta wyjątkowa historia Stanów Zjednoczonych opowiedziana jest z perspektywy jej ofiar: rdzennych amerykanów, czarnych, robotników, kobiet, imigrantów i biednych. Howard Zinn ze skrupulatnością i swadą opisał wszystko to, o czym Amerykanie czasem woleliby nie pamiętać, ale o czym zapomnieć nie powinniśmy nigdy.

Katedra świdnicka na dawnych pocztówkach

W prezentowanej publikacji Andrzeja Dobkiewicza, oprócz pocztówek wydanych od II poł. XIX do I poł. 1945 r. przedstawiających katedrę w architekturze miasta, jak również szczegóły samej świątyni – jej portale, rzeźby i wnętrza, w książce znajdują się również rozdziały uzupełniające. W albumie wykorzystano archiwalne zdjęcia katedry – w tym nawet z XIX wieku.

Leksykon historii wsi powiatu świdnickiego do 1945 r.

To pierwsze kompendium wiedzy  wydane w języku polskim, które obejmuje historię wszystkich wsi znajdujących się obecnie w granicach administracyjnych powiatu, ale nie tylko. Przybliżono  także dzieje tych miejscowości, które już nie istnieją lub zostały włączone do większych jednostek terytorialnych.