BIBLIOTEKA W TWOIM WIEKU

Szanowni Czytelnicy! Uprzejmie informujemy, że w lipcu i sierpniu biblioteka będzie czynna w następujących godzinach: poniedziałek, wtorek, środa, piątek - 8:30-16:30, czwartek - 8:00-12:00. Zapraszamy!

BIBLIOTEKA W TWOIM WIEKU
Kolor: 
 

Klub Seniora-"Ozdoby ze sznurka jutowego"

Paniom tak bardzo spodobały się ozdoby ze sznurka jutowego, że znowu został on „głównym bohaterem” Klubu Seniora. Tym razem uczestniczki zainspirował rowerek  trzykołowy. Wydawałoby się, że ciężko go wykonać, ale wystarczyło trochę cierpliwości i chęci. Oczywiście dla członkiń klubu nie ma rzeczy niemożliwych. Z werwą zabrały się do owijania części rowerowych.   Na wykonanie tej ozdoby potrzebny jest czas i dlatego na następnym spotkaniu prace będą kontynuowane.

Dzień Kredki w Dziale Dziecięco – Młodzieżowym

22 listopada w Dniu Kredki  zawitały do biblioteki przedszkolaki.  Na początku spotkania rozmawiano o roli kredek w życiu dziecka oraz o jesieni, która zachwyca paletą swoich  barw. Wspólnie zastanawiano się „Co by było gdyby świat był czarno biały…?” Jednogłośnie dzieci orzekły, że kolory czynią świat piękniejszym i weselszym. W czasie zajęć dzieci wykonały dużą papierową kredkę, którą przyozdobiły własnoręcznie pokolorowanymi darami jesieni.

Światowy Dzień Origami w Dziale Dziecięco-Młodzieżowym

24 października w  Dziale Dziecięco – Młodzieżowym obchodziliśmy Światowy Dzień Origami. W warsztatach plastycznych wzięli udział uczniowie
ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Dzierżoniowie .

Dzieci poprzez zabawę poznały historię tej japońskiej sztuki składania papieru.
W czasie spotkania powstało wiele ciekawych prac.

Plenerowe zabawy z Reksiem i Minionkami

W miniona sobotę3 września  zajęcia organizowane w ramach Biblioteki Malucha i Klubu Książki i Ilustracji odbyły się w plenerze. Już po raz drugi zorganizowany został Festyn Rodzinny Łączymy pokolenia, w czasie którego nie zabrakło  bibliotecznych zabaw.

Wakacyjne figle migle

Podczas ostatnich wakacyjnych zajęć organizowanych przez bibliotekę na placu zabaw przy Alei Gwiazd Bajkowych dzieci pobawiły się książką H. Tulleta „Kolory”. Poznały zasady mieszania barw, odgadywały bajkowe zagadki , wzięły udział w znanej grze „kolory” oraz bitwie na papierowe kulki. Na zakończenie spotkania dzieci opowiedziały o najciekawszych wakacyjnych przygodach oraz otrzymały słodki poczęstunek.

Indiańskie opowieści

W poniedziałek 22. sierpnia na placu zabaw przy Alei Bajkowych Gwiazd dzieci miały okazję wysłuchać indiańskich opowieści w kolorowym tipi. Wyruszyły również na polowanie, strzelały z łuku, ćwiczyły słuch. Uczyły się rozpoznawać tropy zwierząt oraz zaniosły małego ptaszka do gniazda przechodząc przez wielki wąwóz i rzekę. Wysłuchały historii o indiańskiej księżniczce, Pocahontas, a na zakończenie otrzymały słodki poczęstunek.

Z książką wśród zwierząt

W piękny słoneczny dzień dzieci zgromadzone na placu zabaw przy Alei Gwiazd Bajkowych wyruszyły z książkami do zoo. Dzięki kolorowym ilustracjom i wyobraźni zobaczyły lwy, żyrafy, słonie, ale również zwierzęta przydomowe czyli krowy, konie, kury i wiele innych. Wysłuchały i obejrzały trójwymiarową książkę „Tobi i jego zoo”, odpowiadały na wierszowane zagadki, naśladowały odgłosy zwierząt.

Smocze zabawy

W poniedziałek 1 sierpnia 2016 r. Aleja gwiazd Bajkowych przemieniła się w Smoczą Krainę . Uczestnicy wakacyjnych zabaw plenerowych zapoznali sie z niesamowitymi legendami i historiami na temat tych stworów .Dzieci miały okazje obrzejrzeć wielką, trójwymiarowa księgę smoków oraz wzięły udział w smoczym wyścigu i polowaniu.

 

 

Biblioteczna Olimpiada w plenerze

W poniedziałek 25 lipca 2016 r. w Alei Gwiazd Bajkowych dzieci bawiły  się w sportowców. Uczestnicy  wakacyjnych zabaw plenerowych zapoznali się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi zbliżających się Letnich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Było głośne czytanie i oglądanie książek o sporcie, krótka rozgrzewka, biegi, kręcenie hula-hop, rzuty do kosza, a na końcu zasłużony, słodki poczęstunek.

Zabawy w plenerze.

Czwartek 21 lipca można zaliczyć do bardzo udanych dni, ponieważ dopisało słońce i  na placu zabaw w parku przy ul. Sikorskiego zjawiło się dużo dzieci.  Grom  i zabawom  prowadzonym  przez  bibliotekarki  towarzyszyło wiele emocji. Zabawy  w plenerze, to świetny sposób spędzania czasu dla dzieci, dlatego też  w każdy poniedziałek i czwartek lipca i sierpnia w godz.

Strony