WYKŁADY I SPOTKANIA

Szanowni Czytelnicy! Uprzejmie informujemy, że Dział Dziecięcy Filii posiada nowy numer telefonu: 507 770 859

WYKŁADY I SPOTKANIA
Kolor: 
 

Spotkanie z Olgą Troczyńską - Program z zakresu profilaktyki alkoholowej i przeciwdziałania narkomanii

21 maja w Wypożyczalni w Rynku odbyły się dwa spotkania z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Komisji Edukacji Narodowej. Naszym gościem była Olga Troczyńska, dyplomowany psycholog oraz certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Zajęcia edukacyjno – profilaktyczne dotyczące skutków zażywania alkoholu miały uświadomić młodzieży jak używki oddziałują na nasze zmysły.

Buongiorno Italia!

3 listopada odbyło się kolejne spotkanie z kursu podstaw języka włoskiego. Na zajęciach uczestnicy mieli możliwość wysłuchać krótkiego wykładu na temat historii języka włoskiego oraz zapoznali się z włoskimi regionami. Słuchacze nauczyli się również włoskiego alfabetu oraz zasad poprawnej wymowy. Prowadząca podzieliła się ze słuchaczami licznymi ciekawostkami i spostrzeżeniami na temat Włoch. Zajęcia urozmaicane zostały również pracą w grupach.

Spotkanie autorskie ze Stanisławem Srokowskim - Wielkość i dramat polskich Kresów

25 października w naszej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie ze Stanisławem Srokowskim, które poprowadził Edward Bień, honorowy prezes Stowarzyszenia Kresowian w Dzierżoniowie.

Spotkanie ze Stanisławem Srokowskim

Serdecznie zapraszamy 25.10.2022 (wtorek) na spotkanie autorskie ze Stanisławem Srokowskim.

Spotkanie autorskie z poetą Pawłem Stolarskim

22 czerwca w Wypożyczalni w Rynku odbyło się spotkanie autorskie z lokalnym poetą, Pawłem Stolarskim. Podczas spotkania opowiadał o swojej twórczości, czytał swoje wiersze i promował najnowszy tomik poetycki "Produkt uboczny".

Spotkanie autorskie - Stefan Łuczyński

9 maja w ramach XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w Wypożyczalni w Rynku odbyło się spotkanie ze Stefanem Łuczyńskim, autorem książki Tańczący wśród gwiazd. Historie z autografami w tle. O oprawę muzyczną tego dnia zadbał Janusz Cedro – wrocławski kompozytor, wokalista, instrumentalista, aranżer i producent muzyczny. Pan Stefan pochodzi z Bielawy. Studiował na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, gdzie uzyskał tytuł magistra.

Spotkanie autorskie z Adamem Lizakowskim - Gdybym twą miłość miał, Ameryko

Dnia 26 kwietnia w bibliotece odbyło się spotkanie z lokalnym poetą, Adamem Lizakowskim. Poeta promował swój nowo wydany tomik poezji Gdybym twą miłość miał, Ameryko. Wydarzenie zostało wzbogacone o oprawę muzyczną w wykonaniu Janusza Małolepszego. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, a słuchacze chętnie zadawali pytania.

Architektura domów mody TOZD

9 lutego w bibliotece w Rynku odbył się wykład ”Architektura domów mody”. Prelegentka opowiedziała o fascynującym świecie mody i przybliżyła takie znane marki jak GUCCI, PRADA czy CHANEL. Spotkanie zostało zorganizowane przez Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej.

Buongiorno Italia!

W czwartek 2 grudnia odbyło się kolejne spotkanie z kursu podstaw języka włoskiego. Uczestniczki zapoznały się z podstawowymi zwrotami użytecznymi podczas wizyty u lekarza, a także ze słownictwem związanym z narodowością oraz karajami. Zajęcia zostały urozmaicone ćwiczeniami w grupach w celu utrwalenia nabytych umiejętności. Na specjalną prośbę słuchaczy zostały przygotowane ćwiczenia powtórkowe ze zwrotów dotyczących podróżowania.

Strony