Sport

UWAGA! 24 grudnia (Wigilia) biblioteka czynna w godz. 7:00-12:00. 31 grudnia (Sylwester) biblioteka czynna w godz. 7:00-15:00. Zapraszamy!

Sport

Sport jako biznes w epoce globalizacji/ Andrzej Sznajder

Książka jest pierwszą w Polsce publikacją na temat internacjonalizacji klubów i innych organizacji sportowych. Pokazuje także możliwości zwiększenia umiędzynarodowienia przedsiębiorstw dzięki powiązaniu ze sportem. Sport jako zjawisko społeczne jest dziedziną niezwykle różnorodną i wielowymiarową, w której zachodzą systematyczne zmiany, wynikające z rozwoju cywilizacji oraz przemian społecznych, kulturowych, technologicznych, ekonomicznych.

Fizjologia wysiłku i treningu fizycznego/red. Jan Górski

Podręcznik zawiera najważniejsze informacje na temat wpływu wysiłku i treningu na ustrój zdrowego człowieka. Zasób wiadomości jest zgodny z programem nauczania na takich kierunkach studiów, jak wychowanie fizyczne, turystyka i rekreacja oraz fizjoterapia. Elementy fizjologii wysiłku fizycznego są wykładane również na kierunku pielęgniarstwo, zdrowie publiczne i dietetyka.

Najlepszy

Jeden z najważniejszych polskich filmów roku, obsypany nagrodami (m.in. 4 nagrody na 42 Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni w tym Nagroda Publiczności).

Rocky

Zdobywca Oskarów za najlepszy film i dla najlepszego reżysera! Widzowie na całym świecie przyjęli owacyjnie tę amerykańską historię sukcesu "szarego człowieka", przezwyciężającego wszelkie przeciwności losu. Odtwórca roli boksera Rocky'iego Balboa (zwanego "Włoskim Ogierem") Sylvester Stallone to postać targana porywami serca, odznaczająca się dużym poczuciem humoru i niezwykłą siłą.

Rocky 2

Po walce z mistrzem świata wagi ciężkiej Apollo Creedem słynny Rocky Balboa marzy o mistrzostwie. Lekarz ostrzega go jednak, że grozi mu utrata wzroku. Rocky rezygnuje z kariery na ringu. Żeni się z Adrian i znajduje pracę w rzeźni. Kiedy traci posadę, znów zaczyna trenować. Tymczasem Apollo Creed oświadcza na konferencji prasowej, że jest gotów stoczyć kolejną walkę ze swoim dawnym przeciwnikiem. Rocky przyjmuje wyznawanie.

Rocky 3

Rocky Balboa po zdobyciu tytułu mistrza świata wagi ciężkiej zaczyna żyć zupełnie inaczej niż do tej pory. Jest bardzo bogaty, a prasa rozpisuje się o jego walkach w obronie tytułu. Jednak pojawia się groźny przeciwnik Clubber Lang. Dochodzi do walki między Balboą a Langiem. Nieoczekiwanym zwycięzcą zostaje Lang w wyniku brutalnego nokautu. Rocky jest zdruzgotany porażką, nadomiar złego umiera jego trener, Mick.

Rocky 4

Po walce Apollo Creeda z sowieckim bokserem Ivanem Drago i tragicznym zakończeniu tego pojedynku, Rocky (Sylvester Stallone) postanawia walczyć z Rosjaninem. Tym razem musi się zmierzyć z twardym rywalem oraz ze srogą naturą panującą w ZSRR. Czy tym razem będzie w stanie pokonać tak trudnych przeciwników...?

Rocky 5

Po powrocie z Rosji okazuje się, że cały majątek Rock`ego zostaje skradziony w wyniku machlojek księgowego. Na domiar złego lekarze odkrywają u Rock`ego uszkodzenie mózgu, uniemożliwiające mu dalsze boksowanie. Nie mając środków do życia przenosi się do biednej dzielnicy, w której kiedyś mieszkał. Zatrudnia się w klubie Micka:). Pewnego dnia zgłasza się młody bokser Tommy Gunn, Rocky zgadza się go trenować, tracąc jednak kontakt z rodziną, szczególnie ze swoim synem.

Rocky Balboa

Trzydzieści lat po pierwszym gongu, Rocky zakłada swoje rękawice ostatni raz. Sylvester Stallone wraca na ring uzbrojony w wiarygodną i poruszającą historię, która stanowi „triumfalny, ostateczny rozdział sagi jednej z największych ikon w historii kina" (Chicago Sun-Times).

Mundial. Historia. Od Urugwaju do Rosji

Album „Mundial. Historia” prowadzi czytelnika przez pierwszy turniej w 1930 roku, który został rozegrany bez eliminacji i w jednym mieście, opowiada o mundialu w Szwecji, który być może nigdy się nie odbył, przedstawia narodziny gwiazdy młodego Brazylijczyka Pele, pokazuje drogę do geniuszu Argentyńczyka Maradony, opisuje jak to się stało, że reprezentacji Polski bały się najsilniejsze ekipy świata i jak Polak zostawał królem strzelców tej imprezy.

Strony